Snak

Mere indhold efter annoncen
FCK er de øvrige danske småklubber overlegne på stort set alle parametre, det er Madrid næsten også i Spanien, derfor sammenligningen, vinder kultur som ingen andre, jeg kunne blive ved.


Haha. Det er sgu komisk. Vild vinderkultur der.
BIF skal da ikke vinde DM hvert år, melder de det ud??
Indtil Fischer melder ud, at han tager KÆMPE afstand fra Homofobiske sange sunget af en hel FCK-tribune til hvert eneste f..... derby han deltaget i så er det eneste jeg hører fra den arrogante klovn:

Blablabla mig mig mig, blablabla de andre er efter mig, blablabla.....

Troede at der kom ro på efter vi slap for Zanka, men skal da love for at han gøres rangen stridig.
FCK er de øvrige danske småklubber overlegne


Småklubber? Er f.eks. Brøndby nu blevet til en lille ukendt klub som ingen har forventninger til? Nu er du nærmest røget i troll mode. Hæv lige niveauet lidt.
SAaB Korabi Peshkopi Churchill Brothers AaB U. Sucre
Kæmpe vinderkultur, du burde blive en del af succesen, så har du også prøvet det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sover de andre:
Talentudvikling, tilskuertal og mediedækning er bare nogle punkter jeg lige hurtigt kunne komme i tanke om hvor fck ikke er alle danske klubber overlegne. På banen er de klart de bedste, ihvertfald lige for tiden men at sige de er de andre danske klubber overlegne på samtlige punkter er da vidst lidt af en overdrivelse
"Der er dog selvfølgelig væsentlig mere positiv arrogance over at sammenligne med Real Madrid - omend det dog også er lidt dumt."

Det eneste dumme er vist, at man begynder at tolke på andet, end det hele præmissen for artiklen handler om; pres på klubben. Det er ikke bare lidt dumt, det er meget dumt.
København.
Ja småklubber og sovende kæmper har vi da også, kan man være en stor klub og ikke vinde mesterskabet i 15 år, hvis ja så fortæl mig lige hvilke andre storklubber i Europa der ikke har vundet mesterskabet i så mange år, Liverpool kan jeg måske se lidt af det i, ellers ikke.

BIF har kæmpe opbakning, men sportsligt er de vil ikke en decideret storklub længere, men umuligt at diskutere for vi har nok alle en ide om hvad der danne ramme for en storklub.
Skal BIF vinde DM hvert år, melder de det ud og får de samme sviner som når det ikke lykkedes som FCK??
Husk på at den dårlige historie altid sælger mere end den gode, også hvad omtale angår, i de perioder hvor det går skidt for FCK hører man mere om FCK end når det går godt.

Men BIF får den omtale klubben fortjener og for lige at smide lidt spøg til side synes jeg selvfølgelig at BIF under danske forhold er en storklub.

Dog mener jeg at resultaterne må vægte Ca. 95 % når en storklub skal findes.
Annonce