1. division lyder meget ambitiøst for ikke at sige urealistisk. Han har nærmest ikke spillet fodbold i to et halvt år og har vel aldrig rigtig slået igennem nogen steder, så 2. eller 3. division er nok mere oplagt.
Snak
Fit Jannik Pohl er på klubjagt
tirs 16. sep 17:20
Jannik Pohl står i øjeblikket uden klub, men den tidligere AaB-spiller er helt fit til at finde en ny arbejdsgiver.
Læs hele nyheden her
tirs 16. sep 17:58
Kom til Horsens! Vi mangler en angriber. Hvad som helst vil hjælpe os!
Horsens er mit liv!
Esben Hansen RAUS RAUS!
tirs 16. sep 18:18
Tænker ikke han er blevet bedre end sidste han var i klubben, så det lyder ikke som en god idé!
Er imponeret over at så mange brugere i dette forum har så meget indsigt i så mange klubber!
tirs 16. sep 18:40
Kom så ACH, en gratis angriber der når han er i omdrejninger kan gøre det lige så godt som dem vi har
tirs 16. sep 18:47
Er der panik i Horsens? Jannik Pohl er fandme en ringe angriber - sorry to say. Hårdtarbejdende, men mål det får man ikke!
Synes umiddelbart 1. division lyder meget ambitiøst. Tror mere på midten af 2. division. Noget i dur med AB eller sådan noget. Midt/subtop af 2. division.
Synes umiddelbart 1. division lyder meget ambitiøst. Tror mere på midten af 2. division. Noget i dur med AB eller sådan noget. Midt/subtop af 2. division.
tirs 16. sep 18:51
Sidst han var i AC spillede han vel ikke en hel kamp på noget tidspunkt. Han er kronisk skadet hvilket naturligvis er skidt for ham. Men tænker også 2. Division må være målet.
tors 2. okt 23:26
Dem som gerne vil have ham til AC Horsens husker vist ikke hvor ringe han var sidst. Han skiftede jo fordi han selv mente han var for god. Det blev så et ophold på Island, og i den 4. bedste tyske række.
Tror heller ikke at han er ønsket i AaB. Tænker han skal være heldig hvis han kan få penge for at spille fodbold.
Tror heller ikke at han er ønsket i AaB. Tænker han skal være heldig hvis han kan få penge for at spille fodbold.