Snak

Mere indhold efter annoncen

Flere unge får chancen på BIF-træningslejr

man 27. jan 2020

Flere af Brøndbys U19-spillere tager med klubben på træningslejr i Portugal tirsdag. Tobias Børkeeiet bliver hjemme og plejer sin skade.



Læs hele nyheden her
Tror da pokker med den bovlamme, tynde og middelmådige trup de har.
Er jeres bedre i Fredericia? De har da en del spillere vi sagtens kan bruge i Esbjerg.
Det lyder fint med flere unge spillere, men jeg er bekymret på klubbens vegne da vinduet snart render ud og vi ingen handler har gjort på trods af at Wilzcek, Kaiser, Mukthar og Larsson har forladt os. To kæmpe profiler og alle 4 store personligheder i omkældningsrummet.
- Jeg mener klart vi mangler noget kvalitet på holdet lige nu for at kunne kæmpe om en plads i top 6. Og jeg ved at vi er mange der har en flad fornemmelse pga den manglede aktivitet af indadgående spillere.
Har Børkeeiet ikke været skadet i tusind år?
Når der alligevel er gang i swingdøren, så skip dog nordmanden til Stabæk eller andet.
Yellow giv dog lige knægten en chance. Husk Skov hans første halve år var heller ikke noget at prale af. Eller hvad med PapaG lignede en mand der skøjtede rundt en bananskræl. Giv jeres unge spillere en chance
Annonce