Snak

Mere indhold efter annoncen
Hej tak for et sagligt modsvar.

Og er med til at ødelægge en ordentlig debat. Hvis du vil have følelser i form af tilsvininger, så gå på stadion eller 8chan.

En ordentligt debat om hvad? Fodens frisure... Jeg synes den er åben for indspark, som også dette.

Endvidere synes jeg ikke dét der blev skrevet er utvetydigt hånende. Mange er stolte af at være fra den del.
"At blive kaldt en bonderøv- det er da et kompliment" citat bonderøven.
-Sådan kan man også ta det..
Til gengæld synes jeg du nedgør min agitering for at vise sine følelser. Jeg mener ikke det er "bare".
Jeg mener det er helt vildt vigtigt!
Jeg savner folk som gazza.
Og jeg mener at vi bliver nedbrudt som mennesker, med al den opstandelse når der bliver sagt noget bramfrit.
Som dette, din besked.
Det er enormt godt, at du bestræber dig på ikke at uddele lussinger og øgenavne.
Det er da dér vi skal hen.
Men ikke ad den vej. Efter min mening.
- når det sker, at min dreng bliver et surt monster, eller en fan brøler sin barnlige betragtninger, så er det bedste, for mig at se, at rumme det så godt jeg overhovedet kan.
Dét er vejen til senere hen at kunne vælge anderledes i situationer. Man er som man er. Og det løber af med os alle engang imellem. Det er et meget sårbart og smukt moment, synes jeg, når min søn råber ad mig.
Et moment hvor det bedste er, at prøve at forstå... ikke gøre ham "forkert" i hvert fald...
Det betyder også, at vi forstår hinanden, og kan snakke om det, når jeg bliver dum.
Det er en helt igennem forfærdelig grim frisure og hårfarve Foden har fået sig. Men hver sin smag.
Hvor fedt! Gazza var klasse. Tænk at kunne spille som han gjorde efter 800 bajere:)
I det mindste har Foden dog et pænere tandsæt end Paul Gascoigne...;)
Det mål Gazza scorede i 1996 mod Skotland og den efterfølgende fejring (Tandlægestolen) er ganske eneklt legendarisk. Se eller gense målet og man vil forstå, at ordet "legendatisk" ikke bliver misbrugt her. Solbeskinnet Wembley, genialitet fra Gazza og en fejring, der referer til at de drak igennem under samlingen før slutrunden.

https://www.youtube.com/watch?v=Op4zA-RWZQc
AGF 1880
Annonce