En god historie og en seriøs ung mand, der tydeligvis har truffet et godt karrierevalg. Husker ham som en dygtig og hurtig offensiv spiller i dansk ungdomsfodbold. Med tanke på FCK,s øjeblikkelige lidt bovlamme offensiv kunne de måske med fordel have signet ham inden Twente løb med ham.
Snak
Frimann: Stor oplevelse at møde Rooney
tors 20. jul 2017
Jonathan Frimann kalder mødet med Davy Klaassen og Wayne Rooney for en stor oplevelse og erkender, at Everton-holdet var langt foran Twente i deres indbyrdes opgør tidligere på ugen.
Læs hele nyheden her
Læs hele nyheden her
Redigerettors 20. jul 2017
Jeg er ret sikker på at Rooney føler det samme. Nu hvor han er søn til en legende....
tors 20. jul 2017
Fordi han har fået 20 minutter i en træningskamp mod Everton, hvor han er blevet tacklet af Rooney, som hverken gav ham en undskyldning eller håndsrækning, synes du, det kunne have været en fordel for FCK, hvis de havde beholdt ham? Goddag mand økseskaft.
"It will be called Internazionale, because we are brothers of the world." (Giorgi Muggiani, March 9 1908).
tors 20. jul 2017
@mjdj Han skriver jo tydeligt, at han husker som en dygtig og hurtig offensiv. Måske du skulle begynde at læse rigtige i stedet for at dømme ham din imbecile møgunge