Snak

Mere indhold efter annoncen

Froholdt-mål var ikke nok til Porto-sejr

søn 8. mar 21:10

Porto var foran med 2-0, anført af Victor Froholdts tidlige 1-0-scoring, men to mål i anden halvleg sikrede Benfica det ene point i et opgør, hvor Jose Mourinho så rødt til sidst.



Læs hele nyheden her
Han såg rigtig godt ud ved målet, Froholdt. Bestemt på hvad han skulle, og glimrende eksekvering.
Ja, jeg er måske lidt biased, og hvad så? Jeg vælger ikke og udtale mig når jeg er i det røde felt. Stor, stor fan af Froholdt. Venlig hilsen Corner -79
Mourinho så rødt til sidst - øj det er godt nok ikke første gang... Har han rekorden for trænere?
Et resultat, som Benfica kun kan finde meget utilfredsstillende. Skal du være mester ift tabellens tal, skal porto overvindes. Dette var chancen for skabelse af " lidt" spænding.

Jose. Det er set før. Og det ses igen.
Tillægstid var 6 minutter og der var 4 rødekort i de døde minutter, men lidt svært at have en overblik da dommeren viste det rødekort til højre og venstre til begge bænke… et rigtigt derby med alt hvad der kunne ønskes. Men Benfica har nu mistet deres chance for at vinde mesterskabet…..
The Friendly Ghost
Bestemt på hvad han skulle, og glimrende eksekvering


Hvad mener du?
Hans første afslutning er ringe og det er kun held at han får en chance mere til at sparke den ind.
Hans drive med bolden var jo rigtig godt, og det andet skud mellom benene var da iskoldt! :)
Ja, jeg er måske lidt biased, og hvad så? Jeg vælger ikke og udtale mig når jeg er i det røde felt. Stor, stor fan af Froholdt. Venlig hilsen Corner -79
Annonce