Snak

Mere indhold efter annoncen

Fukuda blev syg - Cooper venter med Pentz-afklaring

man 16. feb 10:00

Steve Cooper forklarer, at Sho Fukuda blev syg inden Viborg-kampen. Træneren siger, at han i løbet af ugen finder ud af, om Patrick Pentz starter inde mod Sønderjyske.



Læs hele nyheden her
1. Det er godt nok sket nogle gange, Fukuda bliver syg.
2. En amerikansk college-keeper vs en østrigsk VM-målmand? Cooper famler totalt her.
Helt sort hvis Pentz ikke ryger direkte ind på kassen igen. Både vores anden- og tredjemålmand har set pivelendige ud i pre-season, og hvis ikke man tror at William Sonne-Schmidt er klar til at presse Pentz, så skal der hentes noget ind til sommer.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Selvfølgelig er Pentz tilbage på kassen. Om det er for at give indtryk af at der er konkurrence på pladsen, ved jeg ikke, men der kan ikke være tvivl om at Pentz må være det klare førstevalg.
Altid med chili
Nok var det et skørt rødt kort han fik og det kostede Wass spilletid efter han tog et tåbelig rødt.

Men Beaver var galopperende nervøs i Randers kampen og lavede en graverende opspils fejl ved scoringen. Han har ikke spillet sig tættere på starttid.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Selvfølgelig er Pentz tilbage mod Sj… Cooper kan jo ikke save Beavers over i fuld offentlighed og giver i stedet indtrykket ad at det er konkurrence om pladsen - helt efter bogen..
@klaiber der var vel heller ingen der troede Stijn skulle slå Wass af. Eller at han kunne slå andre af….
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce