Snak

Mere indhold efter annoncen
Captain Slow skifter klub ...
En stemme på Mette Frederiksen ER en stemme for åben krig med Rusland
Er det virkelig så mærkelig et skifte.

Fulham har bedre forsætninger for at bygge noget op over de næste 5 år end Crystal Palace, men er lidt dårligere p.t.
Tilgængæld sikre Joachim Andersen sig lige 300 mio at slutter karrieren af på, så han i den grad har fuck jo money.

Kan ikke se hvordan det ikke er en no-brainer, jo mindre der var bedre klubbere inde i billedet.
(...)
Hvis Fulham kunne finde en super striker, har de faktisk en okay start elver. Tænker slet ikke de skulle komme i problem for at “overleve” i PL
No Brainer, får 5 år, bliver i London, lønforhøjelse med bonus. Om det er CP eller Fulham ingen forskel, han har bare sikret sig til han stopper karrieren. Tillykke med det og ja pengene i fodbold er vanvittige, men sådan har det været de sidste 15 år
LFC siden 1969 YNWA - GF KSDH siden 1981
Tillykke. Andet er der ikke at sige. Jeg forstår sådan set godt skiftet. set over de seneste to sæsoner har Fulham fået flere point end Palace. Fulham har som jeg vurderer det bedre muligheder for at ende i Top 8-10 end Palace i fremtiden.

Men rent sportsligt, så burde Leverkusen have været mere interessante, omvendt så betaler de ikke den slags penge for spillere.

Joachim Andersen tjener næsten det samme som Topchefen for Novo Nordisk. det er jo vildt at tænke på.

Mht. lønnen, så skaber pengene i fodbolden, jo også en masse nye jobs f.eks. inden for rådgivning, service mv. så os uden for har jo også chancen for at få lidt krummer fra de riges bord.

Nej jeg synes også man burde sænke billetpriserne, og generelt gøre fodbold mere tilgængeligt. Dvs. TV burde også blive billigere.


Mere indhold efter annoncen
Annonce
JA havde en super sæson senest, og han har været meget stabil i flere år og begrænset skadet. Han var og er kampafgørende både defensivt og offensivt (standardsituationer) plus han er en åbenlys klog leder. At pengene så er syge er en anden sag.
Men han er en rigtig god spiller, der har bevist sig rigeligt i England - og så kender de ham rigtigt godt i Fulham.
Til lykke!
Stort tillykke - fantastisk skifte, blir spændende at følge ham i Fulham
Jeg forstår godt folks undren, men der kan være mange grunde til sådan et skifte.

Det kan være, at ikke trives i Palace længere, selvom han er en nøglefigur. Det kan også være, at han bare gerne vil prøve noget nyt i den alder og ingen bedre klubber har banket på døren.

Joachim er en god spiller, men når man ser prisen på ham, så kan det også være, at større klubber er blevet skræmt af hans prisskilt.
Skiftet giver mening, når man tænker på den pakke der, jf. artiklen, er blevet tilbudt.

At Fulham vil bruge den slags penge på en spiller med et niveau, der, med al respekt for JA, findes mange af derude, er deres lod.

Tillykke til JA med et flot skifte, hvor han ikke tvinges til at gå ned i niveau for at få en flot lønstigning.
Leicester City | Standard Liège | L'OM
Så stiger viaply med 20kr
Annonce