Snak

Mere indhold efter annoncen

Gabor Kiraly med i Ungarns EM-trup

tirs 31. maj 2016
Ungarns 40-årige målmand Gabor Kiraly er med i den endelige trup til sommerens EM-slutrunde.

Læs hele nyheden her
Kongen!
Hvor er det til grin at hold som primært består af spillere fra den ungarske liga (som vel egentlig er dårligere end selv Superligaen) er med og Danmark ikke er. Baren er i hvert fald sat lav for EM slutrunder fremover, så må vi håbe at vi kan klare den næste gang.
Så kommer der alligevel jogging-bukser med til EM ??
Lynge Høvdingen
Når Dk har været så elendige som tilfældet var er det fint de ikke er med.
Fedt at den mand stadig er med, men det gør vel hverken fra eller til i forhold til Ungarns chancer for avancement. De vil utvivlsomt få det svært i turneringen, som Frankrig vinder ;)
---------------- FC Barcelona Esbjerg fB
De legendariske joggingbukser...
Det bliver stort
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selvfølglig skal han med. Endelige er Ungarn til en slutrunde og så skal man ærer sine legender og give dem oplevelsen!
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
1860 München legende! I grå joggingbukser!..
Liverpool F.C (Mit livs store kærlighed) Lyngby Boldklub!(Min lokal klub, altid i hjertet) 1860 München (Skandinavisk fanklub Page på facebook!) Djurgårdens IF (Stockholms Stolthet!) (Stor sympati for Glasgow Celtic og Irlands Landshold)
@Villan

Nu skal man huske på, at Ungarn havde en pæn portion lodtrækningsheld i kvalen, først ved at ende i gruppe med Nordirland, Rumænien, Grækenland, Finland og Færøerne, og siden ved at trække Norge i playoff.
Sandt nok Fergie. Men Albanien er vel ikke bedre end Norge fx.
Er han egentlig fortsat starter?
Manchester United.
Annonce