Snak

Mere indhold efter annoncen
Du aner ikke hvad jeg har foretaget mig inden jeg kommenterede. Så dit faktum kommer du ikke så langt med. Jeg kan ikke finde et officielt udtalelse eller pressemeddelelse som underbygger EB´s og nu dit postulat. Så faktum er at du ikke gør dit forarbejde godt nok.

Mit forarbejde i det her tilfælde, er egentligt bare at forholde mig til artiklen.

Det bliver lidt absurd at se dig falde og brække nakken fra den ene moralske højhest, bare for at se dig kravle op på den næste moralske højhest, hvor der sjovt nok heller ikke er plads til dig. Der gik omkring fem timer fra du dømte ham skyldig, uden nogen kilde henvisning og flere indlæg, før du selv ulejligede dig, med en i øvrigt ligegyldig henvisning. Sjovt nok i samme indlæg hvor det nu bliver det dit forsvars mantra, for at agere højesteretsdommer i Folkedomstolen.
Hehe. Selvfølgelig er det jo ligegyldigt, når du ikke kan underbygge noget som helst af det du skriver. Og når du ikke kan komme med en kildehenvisning på at Bellingham har været ude og afvise det, hvor du kun forholder dig til en artikel, som heller ikke kan, så bliver det sgu noget useriøst. Kildekritik er ikke din stærke side.

Og når du så selv bliver præsenteret for yderligere dokumentation af mit standpunkt, så er det lige gyldigt. Det fortæller mig bare, at jeg ikke skal bruge yderligere på tid på hvad der kommer fra dig.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus. https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
Jeg troede ellers at Bellingham og Greenwood var homies, og at Bellingham var med til at lokke Greenwoood til Getafe/Madridforstaden, så de kunne “hygge”
Barcelona siden 1998. Fiorentina siden 2007. Benfica siden 2008.
@Tom Så synes jeg virkelig, at det er en vild bakke at ville dø på.
Men hver til sit, I guess.
Vi er ikke gode til fodbold i Nordjylland
Godt at han ikke får lov at slippe, min respekt for Bellingham steg x10, hvis det passer. Det er en skændsel at en klub fra de store ligaer har valgt at hyre ham. Alle der har hørt klippet, ved hvad Greenwood har gjort, han er en fri mand i dag, fordi den skrøbelige kvinde trak sig tilbage, men klippet taler for sig selv. At den mand skal rende rundt og være rollemodel for børn og unge, er ikke godt for verden…
Annonce