Snak

Mere indhold efter annoncen
@barnlig s &liv`pool
Ok dømte og bedste hold vandt, siger I. Fred med det, men det er vel hvilket tilhørsforhold og brændende ønsker man har. Fakta er jo, at alle, ja læs ALLE andre fans af alle mulige klubber, i bar frustration og misundelse er ved at kvæles i United´s succes over de seneste mange år, og håber at selveste djævelen i klubbens logo brænder op. Har en vis forståelse for jeres afmagt, for det må være slemt at have en favoriklub, der i ens liv endnu ikke har prøvet at vinde det største af det største, nemlig det engelske mesterskab. Tænk jer, at Giggs eksempelvis ene mand, har løftet PL pokalen over hovedet flere gange end jeres klub. Det må være bittert og tungt at leve med.
Klø i bare videre med jeres trolleri, det giver jer bare flere grå i toppen og søvnløse nætter.
Det er verdens ældste fodboldhistorie. En United-spiller sidder til pressemøde med sin manager før en kamp. Han bliver stillet et spørgsmål af en "journalist". "Journalisten" skriver en non-story. Bold.dk springer med på vognen og oversætter historien (dårligt, skal det tilføjes). Forumtroldene pibler frem, like moths to a flame.

Et godt råd: lad dog for filan være med at læse "artiklerne", hvis I er trætte af spillernes "input".

*suk*
When ze seagullz... ...follow a trawler, it´z because they zink zardines will be zrown into ze zea... Zank you very much!
Fakta er jo, at alle, ja læs ALLE andre fans af alle mulige klubber, i bar frustration og misundelse er ved at kvæles i United´s succes over de seneste mange år, og håber at selveste djævelen i klubbens logo brænder op.

Fakta er jo, at alle, ja læs ALLE andre fans af alle mulige klubber musikere, i bar frustration og misundelse er ved at kvæles i United´s Justin Biebers succes over de seneste mange år, og håber at selveste djævelen i klubbens logo garnet oven på knægtens knold brænder op.

Jep, det er sådan du lyder når du skriver den slags. Forblændet "fanboyism" er hvad det er.
@majoren
Lyder som om, du er en "for kort tid siden" tiltrådt frustreret fan af klubben over på den anden side, der blev kendt/rig efter en nat, og dermed mente de ku gå på vandet.
@majoren
Lyder som om, du er en "for kort tid siden" tiltrådt frustreret fan af klubben over på den anden side, der blev kendt/rig efter en nat, og dermed mente de ku gå på vandet.


Frustreret? Jeg er skam ikke frustreret. Titler og massiv succes er ikke et kriterium, der har nogen som helst indvirkning på min passion for holdet - det er selvfølgeligt rart når det går ens klub godt, men jeg ville følge dem med ned i Championship, hvis det skulle ske. Desuden skulle jeg mene, at den klub jeg holder med har brugt lidt mere end én nat på at blive "kendt/rig".
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Argus:
Fakta er jo, at alle, ja læs ALLE andre fans af alle mulige klubber, i bar frustration og misundelse er ved at kvæles i United´s succes over de seneste mange år, og håber at selveste djævelen i klubbens logo brænder op.


Du tager hermed prisen for udstillelse af største mindreværdskompleks i internettets korte historie.
Du skulle vel ikke også være Brøndby tilhænger tilfældigvis? Meget brøndbysk indlæg
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
@Nicodemus
Ikke Brøndby, men spillede i mine unge dage i KB, og følger i dag sammenslutningen af den klub og B 1903 ;-). Om den med komplekset, ja meget muligt, men de længste anti United indlæg over den senere periode, de tildeles dig og det kompleks, der måtte påduttes sådan en.
@Nicodemus

Vil du ikke bare finde et andet sted at udøve dit respekteløse united had..

Jeg sidder heller ikke og sviner liverpool ved alle lejligheder...
Cantona idolet, Manchester United klubben Følger: Dortmund Wednesday Valencia AGF
Argus

Det er dit brug af udtryk som "anti United indlæg", der skaber et problem.

Hvis du så snart du møder et kritisk indlæg omkring Manchester United, anser det som et "anti United indlæg" og ikke ærlig og måske endda samtidigt saglig kritik, får debatten et stort problem.

Det er den offermentalitet, som med det samme frarøver debatten enhver sandsynlighed for at nå et højere niveau end barnlig mudderkastning.

Hvis du tillægger en debattør en bestemt agenda, udelukkende baseret på dennes forsøg på ærlig kritik, underminerer du samtidigt hele debatten - for der vil ikke være mulighed for en fair diskussion, hvis du anser dit eget udgangspunkt som værende bedre eller mere ærligt end din modparts.

EDIT: Denne debat er i hvert fald allerede blevet suget ned på et niveau, hvor ingen lytter til hinandens argumenter længere. Hvorfor det er endt sådan, kan man jo altid gisne om, ikke sandt?
Det rødekort kan sagtens forsvares, og er blevet det af flere dommere.
Det røde kort kunne også sagtens have været gult, men det var det ikke.
Og så har vi en masse klynk fra MU og en masse had fra anti MU. Stop det nu. Please.

Jeg holder med fodbolden, det hold der bruger bolden bedst har fortjent at vinde.
Annonce