Snak

Mere indhold efter annoncen

Gjesing: Det er vildt frustrerende

man 22. mar 2010
Jens Gjesing har haft en rædselssæson indtil videre. I går brændte han straffespark, da AGF tabte i Odense.

Læs hele nyheden her
Du er vildt frustrerende - for GF-fansene..
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Hvordan kan man også sætte den mand til at sparke et straffespark? Stephan Petersen virkede som et oplagt valg! Han kan trods alt score i den rigtige ende! Jens Gjesing, tsk tsk. Han er jo næsten lige så ringe som Krabbe!
NP er Suppens bedste 6'er!
man må godt tyre i superligaen.. :-)
Jeg hader hovedstadsklubber. Chelsea, Arsenal, Real madrid, fck, Roma. Medløbsfans burde finde sig en anden hobby. Forza Brøndby. "jeg er tilfreds med spillet og spillernes indsats". Kent Nielsen efter endnu et nederlag
Hvordan kan følgende være rigtigt:
AGFs tilhængere har givetvis revet sig "over" håret mere end en gang i denne sæson.

Hedder det ikke "i" håret eller er det bare mig???
haha kommer vel an på hvor det hår som journalisten omtaler sidder ;-)

men du har nok ret. Der skulle have stået "I HÅRET" *hehe*
Fanatisme er roden til alt ondt. Om det så er politisk, religiøst eller som sportsfan. Liverpool FC Silkeborg IF Green Bay Packers
Mere indhold efter annoncen
Annonce
FrækFyr17:

Hvad er det for noget pis at skrive?!

Alle kan brændte et straffe. Jens Gjesing er nok den på holdet der har den bedste sparketeknik lige efter Jakob Poulsen og Martin Jørgensen. Hvorfor tror du det var ham der skulle sparke?
Adriano84:

Hvis Gjesing er svaret, så er vi nogle stykker, der godt lige vil have spørgsmålet een gang til.....:-)
Du må da indrømme det er lidt kritisk, hvis Gjesing er straffeskytte...
Den ene selvmål (mod HB Køge), synes jeg nu ikke man kan klandre Gjesing for og han var i mine øjne også GF´s bedste mand i den kamp.
Det danske landshold over alt andet VFF 1860 München
Gjesing har en rigtig fin sparketeknik og det virkede oplagt at han skulle sparke med de spillere der var på banen. Problemet med Gjesing er at han mentalt åbenbart har nogle problemer og det er nok i virkeligheden den største udfordring når man står ved 11-meter pletten.
Adriano, nu tror jeg ikke, GF´erne kun bedømmer ham ud fra det brændte straffe, men over sæsonen som helhed, der har budt på adskillige kampe, også i træk, hvor han har været udslagsgiven på den negative måde. Hvem husker ikke de mange selvmål i ellers tætte kampe.

Men gør nu ikke noget for mig, bare behold ham.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Annonce