Snak

Mere indhold efter annoncen

Glohed interesse: AGF udbyder flere billetter til guldfest

ons 13. maj 20:21

AGF har sat henholdsvis 10.000 og 3.000 yderligere billetter til salg til guldfest-arrangementerne på Tangkrogen og i Tivoli Friheden. 



Læs hele nyheden her
Sikke en fest folk fra Århus har sig i de her dage. Det er fedt og godt for dansk fodbold at DK´s anden største by også kan spille med om medaljer på andre fronter en basketball.
THEGUNNERSMAND iklædt den GULE Fares klæder
Og så forestil jer Herning havde vundet 😂
12385 mennesker i kø til de ekstra billetter 😁 det godt nok vildt.
55.000 mennesker på stadion og til to storskærmsarrangementer… det er jo Napoli tilstande
KSDH💙🤍
Man skulle have bygget et stadion med plads til 30.000.

Jeg er ikke fan af AGF men det er sgu lige før man har lyst til at tage til Aarhus og få en bajer.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan ikke forstå overraskelsen. Agf har intet vundet i 40 år. Og det er DK’s anden største by. Heldigvis var jeg da i Brøndby.
Moral er godt.....
De burde have lavet en busparade
Moral er godt.....
Jeg er ikke fan af AGF men det er sgu lige før man har lyst til at tage til Aarhus og få en bajer.

Ja kom endelig. Vi drukner alle vores gæster i kærlighed og Ceres❤️💙🤍
AGF - siden altid
Tror de kommer relativt tæt på en parade alligevel. Søndag kl. 22 skal spillerne på scenen ved Tangkrogen med pokalen, og om mandagen skal de ind på rådhuset kl. 16:15 hvor der nok også kan findes en århusianer eller to.

Faktisk er hele området omkring rådhuspladsen spærret for trafik fra kl. 11 til 24 om mandagen, omend de åbner før hvis forholdene tillader det. Der kommer til at være ualmindeligt meget gang i den her i byen.
“Agf har intet vundet i 40 år.”
AGF vandt pokalen for 30 år siden! 😉
Jeg er hvid indtil jeg dør...
Annonce