Han er farlig på modstanderens bane halvdel, effektiv med og uden bolden. Noget vi virkelig har savnet på landsholdet, Han har allerede spillet flere gode halvlege end både Lindstrøm og Daramy. Et dejligt friskt pust.
Snak
Grønbæk er Danmarks nye darling: Voldsomt talent fra starten
fre 13. sep 2024
Albert Grønbæk har formået at tage Danmark med storm efter de flotte præstationer i rødt og hvidt. Her kan I få svaret på, hvordan Grønbæk fra Risskov endte med at blive den nye darling i dansk fodbold.
Læs hele nyheden her
fre 13. sep 2024
Når man først skal ta for seg hele historien til Grønbæk er det merkelig å ikke snakke med Bodø/Glimt. Det var der han gjorde den største forvandlingen, fra han kom som litt usikker dreng til han dominerte fullstendig mot Ajax og dro videre til Rennes, før landsholdet banket på døra.
#Bodø/Glimt #ManUnited
#Weareinlove
fre 13. sep 2024
Danmarks nye Darling. Who da F cares? Sikrer det os en plads til slutrunder fremover? Vi burde slet ikke snakke om de enkeltes præstationer så længe vi ikke kan finde ud af at spille ordentlige til slutrunder. Danmark har lidt storhedsvanvid fordi man har nogen profiler der spiller for en større klub men kan ikke præstere til slutrunder. Lol
fre 13. sep 2024
Hvor har du bare ret Viking - total venstrehåndsarbejde af bold...
Bankhurst Barske Bold Børger
fre 13. sep 2024
Rolig nu. Han har spille 1,5 god kamp på landsholdet. Det kan hurtigt gå den anden vej, spørg bare en anden tideligere darling ( Damsgaard), hvor hurtigt det kan gå
Redigeretfre 13. sep 2024
Han er heldig at starte. 10 ud a 10 gange ville jeg ha valgt Lindstrom over ham . Lindstrom er på et helt andet niveau. Gronbaek burde sidde paa baenken men har vaeret heldig.. Lad ham komme til en klub med et niveau forst. Han har stadig ikke spille hojere end superliga niveau rolig nu
fre 13. sep 2024
Synes det var et frisk pust med Grønbæk på banen. Han viser noget gå-på-mod og hans løb og energi med og uden bold har været savnet. Grønbæk har bare et eller andet lige nu som gør en forskel. Ikke så megt boldtrilleri, men i stedet mere kontant og med et øje for offensive muligheder og god til at løbe i dybden, udfordre og en stor vilje til at løbe for holdet. Han er alt det som landsholdet har manglet på det seneste. Kan ikke se hvorfor han ikke skulle være en del af startopstillingen uanset hvem som skal være træner.