Snak

Mere indhold efter annoncen
"Kæk stikpille" må på en eller anden måde være en slang for "Infantil provokation", som jeg ikke har været klar over eksisterede.

Som nogle ville sige i udkanter af det nordjyske: " Det er da ikk huuw ham æ polak har å døøw mæ"
.
Oh the ironi at lige Grabara kommer med dette statement
Brøndby og Chelsea
Grabara suppens klovn
og var en spiller fra en hvilken som helst anden klub, kommet med lignende kommentarer omkring en FCK spiller (ex. Fischer) så have i lappet det i jer, og elsket det. Den evige dobbeltmorale.

Kamil, never change! hvor ville det dog være et kedeligt sted, hvis der ikke var plads til den slags små drillerier, nu plejer Marcondes jo heller ikke at holde sig tilbage ;)
Kom dummere fantomet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvor er det herligt at se alle de kommentarer mod Grabara, hans publikum lystrer lydigt og gør præcist det de skal :D
Det nuværende fck hold er simpelthen så cringey at det er til at få ondt over. Man savner lidt de gamle profiler som Delaney, Fischer, Nicolai Jørgensen og ikke mindst Ståle. De havde på en eller anden måde noget format som klædte fck.
Nu er det fesne typer som Grabara, Vavro, Ankersen osv. der sætter tonen for danmarks største klub og det er absolut ikke klædeligt
FCN spillede fysisk over grænsen med konstant skub i ryggen og flere gange med svanens død som burde have udløst flere af de gule. Og så står man efterfølgende og piver.
Grabara er stor.
Hvor er det herligt at se alle de kommentarer mod Grabara, hans publikum lystrer lydigt og gør præcist det de skal :D

Jeg holder med FCK og Esbjerg.


Du holder simpelthen både med Esbjerg og Fck? What ..
Holder ikke med nogen af dem.

Men typisk hjernetom kommentar af Grabara, der ikke engang forstår at den bemærkning rammer ham selv med hans dumme maske.

FCK var igen igår de usympatiske og Vavro ikke mindst, der står og håner Marcondes efter kampen med “tudeøjne”-bevægelse.
Magen til dårlig vinder.

Der er ikke meget storhed over FCK på et menneskeligt plan. Det har der aldrig været.
Men hva’….. Med det suverænt største budget kan de jo være ligeglade. Bare pokalerne kommer i hus.
Hmmm…. Tror sgu jeg foretrækker FCN over FCK som mestre alligevel.
Annonce