Snak

Mere indhold efter annoncen
Bold.dk ´s ansatte er vist også domineret af FCK fans..
Nu er der så heller ikke skide meget udover SA´s indtog og generelle transfers at skrive om her i sommervarmen. Så vel fair nok man laver lidt mere blødt indhold, ellers er det jo begrænset hvad der sker i disse dage.

Og er da sikker på at de fleste FCK fans og også andre fans gerne lige læser en agurketidshistorie nu hvor der ikke er så meget andet.

Og selvfølgelig vil der nok være en del flere artikler omkring FCK (de er trodsalt Danmarks største klub) end mange andre klubber.

Det kan jeg virkelig ikke have ondt i røven over og forstår ikke at hvis man synes det er ligegyldigt hvorfor man så bruger tid på at kommenterer på artiklen.

Hilsen en Brøndby fan
Der er vel ingen regler der siger, at man ikke må kommentere på en artikel, man finder ligegyldig? Netop for at understrege ligegyldigheden og give sin kritik af artiklen.
OT: Det er smart at holde kortene ind til kroppen. Så kan Grabara sige, hvis han bliver solgt, at det netop var den liga, han ønskede at spille i(og ikke udelukke nogen på forhånd).
Helt oprigtigt spørgsmål:

Har bold.dk tænkt sig at tage ud til hver eneste SL-klubs træningsopstart? Personligt tvivler jeg, især fordi AGF startede den 23/6 og der var ingen fra bold.dk ude hos dem,. med mindre selvfølgelig jeg har overset noget - og i så fald beklager jeg.
Det er en klub, der er 130 år gammel, og før mig var der tusindvis af mennesker, som har gjort klubben til det, den er i dag. Det er ikke bare en banal klub, der er 20 eller 30 år gammel, men det er en institution. - Magic, målmandstræner i AGF.
Journalister skriver om det de fleste vil læse. Da fck er danske mestre, Danmarks flagskib og, med længder, dem der har flest fans på tribunerne - ja så det dem der mest interessante. Sådan er det bare. Så ka der sidde nogle smålige individer og ha ondt i røven, deres problem
The Goat: Så find en anden nyhedsside...
Arsenal FC København
Det er vel den slags artikler der giver flest klik … kombinationen af hadeklub nr. 1 i Danmark kombineret med den mest ulidelige og mindst intelligente spiller i superligaen .. det giver pr. default omtale

Sidenote … Grabara er nok ikke i en situation hvor blondiner værdiger ham et blik, derfor anekdoten
Skulle en blondine vælge ham skal det være med hans latterlige maske uden den ligner han totalt en klovn
Annonce