Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
“ så noget godt er der kommet ud af truslerne,”


Stram alvorligt op hvis du fortsat skal være på bold.dk. Det er der i øvrigt mange der skal. Der findes ikke noget “men” til dødstrusler. Synes man det er bold ikke der rette sted for en.
Dette er en signatur.
Måske skulle Grabara bare lære at holde sin kæft. Usympatisk stodder
Der er godt nok mange brugere her i tråden, som forfalder til det berømte "men", hvorved de retfærdiggør, og måske endda ligefrem bakker op om trusler og potentielle voldshandlinger, selvom de ellers ihærdigt forsøger at pakke det ind i en masse moralske floskler, som de alligevel ikke mener noget med.
FC København - jysk medløber siden 2002/03
Ingen tvivl om at Grabara er det mest usympatiske svin, Superligaen har set, men dødstrusler er aldrig ok.
Håber de melder alle de trusler til politiet - den slags trusler er langt over stregen,føj for nogle uintelligente mennesker
Sjovt nok som det tilsyneladende er tyrkiske fans, der henvender sig på dansk..

Så blev kyllingen i stalden alligevel ikke til en ko alligevel.

Han er da et usmageligt fjols, men mere end dårlig stil at true mandens kæreste.
Sådanne trusler giver racister, ytringsfrihed er i orden men dødstrusler kræver udvisning for bestandigt
Annonce