Snak

Mere indhold efter annoncen
Principielt er jeg ligeglad med hvem der får rettighederne. Der der kunne være fedt var at kampene blev udbudt som pay Per view. Vil du se FCK - Leverkusen, X antal kroner, vil du se alle FCK’s kampe X antal kroner. Og så fremdeles, så kunne man i ro og mag smide sig i trænersædet (læs sofaen) og købe den kamp man ønskede at se på dagen, eller hvis man havde købt “hele turneringen” zappe rundt på dem man ønskede.
Personligt ser jeg sjældent CHL. Så på den måde håber jeg rettighederne ender hos en eller anden udenlandsk streamingtjeneste, som er nem for mig at vælge fra. De danske tv pakker er dyre nok i forvejen. Og i CHL regi er de danske hold, hvis de da kvalificerer sig, alligevel i bedste fald en ligegyldig mellemvare.
Kunne være fedt med en rettighedshaver, som ikke havde 99% andet skrald på deres kanaler, som man også skulle betale for.
Ville gerne have en løsning, hvor man betalte, for det man havde lyst til, og slap for at betalingen også skulle dække 4 timers fuldstændigt intetsigende og ligegyldig op og nedtakt.
Bare kampene, og gerne med et lydvalg om ingen kommentatorer.
Personligt ser jeg sjældent CHL. Så på den måde håber jeg rettighederne ender hos en eller anden udenlandsk streamingtjeneste, som er nem for mig at vælge fra. De danske tv pakker er dyre nok i forvejen.

Men hvis de mister Champions League, tror du så viasat sætter prisen ned?
Eller vil det bare være en skjult prisstigning?!
Håbløs fodbold romantiker der efterhånden hellere vil se de lokale serie hold end CL.
Annonce