Snak

Mere indhold efter annoncen
savner nu mere Laudrup tiden, hvis vi skal gå den vej......
Savner tiderne med guld harald...
Dalsgaard forstår jeg ikke.

zanka har været dks bedste forsvarsspiller i lang tid men i dag giver det mening. ac ryger på bænken igen i Chelsea og så giver det sig selv.
FHJ
Hvornår kan vi få lov at se Stryger på højre back, hvor han er bedst og Durmisi på venstre ? Det kunne være fedt med to energiske offensive backs.. Stryger viser sjældent noget offensivt, når han spiller i venstre side fordi hans venstre ben er dårligere end min oldemors.
Det giver god mening med Zanka på bænken, han har trods alt ikke spillet meget på det seneste, da Huddersfield hellere ville satse på de spillere som de har til rådighed til næsten sæson, nu da de alligevel var rykket ned. AC kommer også med et stort selvtillidsboost, samt han kender flere af de irske spillere fra ligaen.

Hvad angår NJ, kunne jeg selvfølgeligt godt tænke mig en spiller med lidt større selvtillid og scoringsprocent på banen, men her er Dolberg ikke meget bedre. Jeg ville gerne have set Gytkjær istedet, eller evt. Yossuf på toppen og så med enten Skov eller Bruun Larsen på kanten.

Spændende bliver det ihvertfald om vi kan åbne deres defensiv op, men mon ikke det bliver en kedelig 0-0 kamp, ligesom tre af de fire sidste opgør mod Ireland.
Does anyone in here have telekinetic powers? If you do, please raise my hand. - I øvrigt mener jeg, at pandaerne i København Zoo bør deporteres
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dalsgaard forstår jeg ikke.

Det er nu ellers meget simpelt. Han er den bedste vi har. Især mod Irland, der satser på dødbolde og indlæg.

Wass kan spille den senere i kvalifikationen, hvis han stadig får kampe på pladsen i Valencia og han i øvrigt formår at holde sig på måtten.
Frit Danmark
nj er pivringe, total uskarp. Ring efter plaffeministeren
Simpelthen en joke at Hareide fortsætter med Stryger på venstreback. Det ødelægger åbenlyst det etablerede, offensive spil, og gør det lettere for modstanderen at forsvare sig imod. Og nu hvor Sisto heller ikke er med, er dette - dårlige - argument også væk.

Falliterklæring på hjemmebane mod et hold som Irland ...

Og falliterklæring at være så primitiv rent taktisk, at man ikke at kan finde plads til en midtbane med Delaney, Schøne OG Højbjerg.

Vi må aldrig glemme den missede kvalifikation til VM 2026 - hvis vi glemmer risikerer vi at gentage katastrofen
Jeg synes kombinationen af Landsholds-Lars og Gravesen er legendarisk!
Jeg har altid ret - selv når jeg tager fejl.
Perfekt med AC. Vil altid foretrække ham for Zanka. Er ikke enig med FCK´erne om at Zanka er åh så god. Han er fin, og så heller ikke mere.

NJ giver slet ikke mening. Den våde lunte har vi brugt mange tændstikker på efterhånden. Vil foretrække alle andre i truppen end ham på toppen. Ja, selv Bendtner :-)
Annonce