Snak

Mere indhold efter annoncen

Hattrick for Jesper Christiansen

fre 28. dec 2007
For tredje år i træk, modtager Jesper Christiansen Det Gyldne Bur, som den bedste målmand i SAS Ligaen, kåret af kollegerne.

Læs hele nyheden her
Det må da siges at være udemærket, og fortjent ;) !
moderator
Ud fra det jeg har set har Arek minimum været på samme niveau.
https://kortlink.dk/sudv
JC er et kæmpe fjols
SUPER AAB
hold da kæft noget lort at sige KragBak!

Kunne du komme med en fornuftig begrundelse? Ellers synes jeg du skulle holde din kæft!
Jeg siger bare: Af de to gamle Viborgfolk. Så er Gravgård super sympatisk og nede på jorden, men JC altid kommer med dumsmarte og overlegne kommentarer.

Prisen er sikkert velfortjent, det er en anden sag.
SUPER AAB
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han kan vist være glad for det gode forsvar han har foran sig..
*Kragbak

Hehe, du har da fat i noget Kragbak, men nu er det heldigvis ikke det vi bedømmer fodboldspillerne på. Men jo JC er ikke specielt sympatisk i forhold til andre spillere. f.eks. Gravgaard som er en kanon fyr.

Det er vel sikkert fortjent, men jo der skal os kigges på det forsvar han har. Derfor syntes jeg også en Kim Christensen FCN, kunne ha været inde i billedet. Tror faktisk han ville gøre det bedre en JC på et FCK hold.
Hvorfor gik prisen ikke til Jochumsen i AcHorsens, han havde fandme fortjent den.
Den altid så sikre sidste skanse !
Hvorfor gik prisen ikke til Danmarks bedste målmand? Stephan Andersen? Han er jo den bedste, det ved alle! Ligesom Thomas Rytter var bedste spiller sidste sæson, så burde Stephan Andersen få denne her pris!
Tjep.
Det er ganske fortjent han får den, og når det er tredje år i træk er der vidst ingen tvivl... Han ER den BEDSTE!

Rigtig flot gået, sikke en præstation.
If you win, you earn. If you lose, you learn.
Annonce