Snak

Mere indhold efter annoncen
Bevares, han kan da sagtens være psykopat, og lyder ikke som en rar fætter.

Men har du noget der kan bakke de mange påstande op, med konkrete facts omkring om han er psykopat?

Eller er det nemmere bare at finde indlæg, og dreje dem om til hvad du lige finder belejligt?
Så kom den berømte anmeldelse, som der er blevet fisket efter. Spillerforeningen har anmeldt sagen til arbejdstilsynet.

https://ekstrabladet.dk/sport/fodbold/dansk_fodbold/anmelder-esbjerg-efter-traener-vanvid/8700754
Kom nu videre. Afsted med manden. Hvilket scenarie er en succes? Der er kun en udvej der kan accepteres og det er 15 sejre i træk, og det er helt igennem usandsyneligt. I skal af med manden og ejerne på et tidspunkt. Jeg holder ikke med Esbjerg men i skal bare ikke accepterer denne situation.
Randers FC Dortmund
Bliver sjovt at høre klagelyden når arbejdstilsynet også må gå forgæves. Vidnerne står vist ikke i kø for at bevise anklagerne, og bevisbyrden kan vist ikke løftes af spillerforeningen selv. Dejligt at der snart kommer en afklaring.
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Hyballa lyder som Viggo Jensen på svampe.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Taco Mix
Hvis man tyr til både fysisk og psykisk afstraffelse af spillere (i særlig grad ungdomsspiller), så er det klare indikationer på, at personen har en dysfunktionel side, der grænser til det psykopatiske. Samtidig slår Hyballa det bare hen med, at han kræver meget af spillerne. Det er også et psykopatisk træk at fordreje sandheden til noget, som kun psykopater kan finde mening i.
Fedt. Det bliver dejligt endelig at få en sag og dømt Esbjerg og træner teamet efter der kommer beviser og en anklage. Spændt på at høre de trofaste støtter krybe til korset
Jeg skriver jo forfanden bare også, om det ikke var smart at vente på en dom/afgørelse i sagen, INDEN man kalder ham psykopat. Jeg siger ikke at han ikke er det, jeg forsvarer ham ikke.

Jeg skriver bare om vi ikke skal vente med ord som psykopat, til der kommer en afgørelse.. Jeeez man..
Du skriver: "Men har du noget, der kan bakke de mange påstande op med konkrete facts omkring, om han er psykopat".
Jeg svarer: Hvis man tyr til Fysisk fysisk og fysisk afstraffelse af spillere, så er der klare indikationer på, at personen har en dysfunktionel side, som grænser til det psykopatiske". Hvad er der galt i det svar, siden du har brug for at skrive "for fanden" i dit opfølgende indlæg til mit?
Få nu den stjerne psykopat sparket ud inden han gør uoprettelig skade. Hvilke talenter regner man med at kunne tiltrække. Det kan kun være de overskudsspiller fra Barnsley der tvinges til at tage til Esbjerg
Det her har på en uge vendt alt op og ned i forhold til EfB, jeg er lunken overfor de nye blinde ejere, og helt færdig med de uduelige Danske ledelse
Annonce