Snak

Mere indhold efter annoncen
.
Syntes Hazard bliver hypet for meget..

Idag var det Torres der var manden bag Chelsea´s sejr..

Torres vinder straffesparket og Torres der smasker den op i krogen!!
Må inrdrømme, at jeg frygtede kampen idag, men heldigvis virkede Newcastle bare rigtig trætte og uengagerede...
Straffesparkene i de første tre kampe er ikke værd at diskutere, hvorvidt de skal dømmes eller ej. Medmindre nogen decideret kan finde et bevis for, at der ikke er kontakt, så skal de selvfølgelig fløjtes. Sidste sæson fik United jo netop straffespark pga manglende kontakt, f.eks. kampen mod Chelsea. Chelsea fik ligeledes nogle mål, der ikke skulle være dømt. Med sidste sæson overstået, så er det vel ligegyldigt at diskutere den...
De tre straffespark vi har fået indtil videre kan ingen have nogle indvendinger imod. Lad os gemme diskussionen til vi får de tvivlsomme.
Frank Lampard Goes To Hollywood - An Athlete, A Leader, A Legend! England: Chelsea FC Spanien: Valencia(ser dog ikke spansk fodbold) Italien: Juventus Hvis nogen skal rejse, så tag via Manchester, da det er den hurtigste vej ud af Europa!
Som jeg ser det var der klar kontakt begge gange.. Rigtigt der var straffe og klart forkert at gi advarsel for film...

En ting er de mange assists og målet, men noget der imponerer endnu mere end er hans attitude og indstilling. Man kunne nemt få indtrykket af ham som en primadonna under hele transfer- og twitter-sagaen, men det har slet ikke været til at se på banen.

Han er koncentreret og fokuseret, og der er ingen stjernenykker. Og han er kun 21. Dybt imponeret.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ingen tvivl om at hazard er bedre end gennemsnittet, men den stjerne som alle gør ham til, kan jeg virkelig ikke se. Han mister bolden utroligt mange gange - dog laver også nogle smarte ting.

Glæder mig til at Chelsea møder City eller United (hvis United ikke har for mange skader i det forsvar...), så må vi se hvad Hazard kan :-)

Newcastle var desværre ikke på banen idag.
D. Silva - P. Coutinho - M. Balotelli - J. Biabiany - A. Pirlo Holder med Man City. Jeg var på Etihad Stadium da vi vandt mesterskabet 13/5-12 :-) Vildeste oplevelse nogensinde!
Jeg tror han er en stor stjerne i svøb. Manden er i ny Chelsea og er kun 21år, så selvfølgelig vil der være fejl. Selv Messi og Ronaldo laver fejl og mister bolden.
DavidSilva - Hazard har været MoTM i 3 kampe i streg nu, så er det ikke forståeligt, at vi snakker (endda meget) positivt om ham? Han er lige kommet til klubben, han er 21 år gammel, han snakker ikke engelsk, og han kender dårligt nok sine holdkammerater. Alligevel er han allerede klasse - bare se alle hans assists. Det må næsten være ny rekord for en ny signing i PL.
Bevares Hazard har været god, men Chelsea har også betalt kassen for ham. Du kan slet ikke sammenligne ham med Michu som du i realiteten kunne købe over 15 af, før vi kommer op i Hazards prisklasse. Michu står uden tvivl som årets køb i PrL indtil videre.
København
Havde gerne set Hazard i united...fantastisk spiller, og chelsea må være lige så store favoritter til mesterskabet som de to manchester klubber. Torres ser ud til at sprudle igen, og man forstår begejstringen hos chelsea fansene.
"I Don't Play Against Any Particular Team. I Play Against The Idea Of Losing..." - Eric Cantona
Annonce