Snak

Mere indhold efter annoncen

Hedlund: Naturligt for mig at tage mere ansvar

fre 4. feb 2022

Simon Hedlund melder sig klar til at tage mere ansvar i Brøndby, efter klubben har mistet flere bærende spillere.



Læs hele nyheden her
Start med at lave nogle mål Simon:-)
1 mål på en hel efterårs sæson er ikke nok
"Carsten Werge er tåkrummende pinlig efterhånden" Håber tv2 snart mister deres landsholdsdækning!! Ankerdal, Thomas Kristensen er begge helt brændt af OAHJ DK
Som FCK fan gør det mig glad. Evighedstalentet Hedlund som aldrig bliver til nogen specielt god eller farlig spiller. Ja tak, led du endelig Brøndby spillerne i krig.. :D
Jeg synes, han er lidt undervurderet. Mange assist og skaber farlige situationer. Nogen stor målscorer, bliver han aldrig, så han skal selvfølgelig parres med en angriber med målnæse
Som FCK fan gør det mig glad. Evighedstalentet Hedlund som aldrig bliver til nogen specielt god eller farlig spiller. Ja tak, led du endelig Brøndby spillerne i krig.. :D


Så har du ikke set mange af Brøndbys kampe. Hedlund er en af de bærende spillere i første presset. Det kan du se, når du ser på hans bolderobringer. Derudover har han lavet 6 assist denne sæson og 10 forrige sæson.

Og ja vi er enige om at der mangler mål, men at sige han ikke er god, er jo bare et tegn på stor uvidenhed eller et dumt forsøgt på troll...
God, ja.. men ikke specielt god. Han er en god superliga spiller, men så hellere ikke mere. F.eks. jeg synes ikke han er god nok til hverkan FCK eller FCM, men god nok til en subtop klub. (Ved godt Brøndby blev mestre, men det kan de primært takke Lindstrøm for) Hedlund kom til Superligaen for at genstarte karrieren, men har aldrig rigtigt vist noget specielt og derfor er han stadig i Superligaen og han kommer næppe videre.

Så ja, som FCK fan er jeg glad for at han er i Brøndby og håber han bliver i maaange år :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Plante.
Troll nu bare videre på fcc`s sider..
Lige nu udstiller du bare din egen dumhed..
Som FCK fan gør det mig glad. Evighedstalentet Hedlund som aldrig bliver til nogen specielt god eller farlig spiller. Ja tak, led du endelig Brøndby spillerne i krig.. :D


Selv for en FCKer er det en mega retardet kommentar.... Går ikke ud fra du har set en eneste Brøndbykamp de sidste 3 år - ikke engang mod jer selv? Hedlund har lagt i top 2 på assist listen i ligaen de sidste 3 sæsoner og ligger også øverst i denne - og laver i øvrigt flere assist end jeres - nu forværende Wonderkid Wind - laver mål pr sæson. I de sidste 3 sæsoner har han lavet 18 mål og 22 assist jævnfør bold.dk...

Det mest grineren der findes er når man forsøger at spille arrogant men kun bliver til grin - hvordan føles det?
@plante

Mig bekendt er vi superligaens mest formstærke hold lige nu med 6 sejre i streg og kun 3 point bag fcc. Vi takker Lindstrøm for meget sidste sæson, men holdet har os vist at vi kan præsterer uden ham.

Utrolig en arrogance at have når man ikke har vundet dm i flere år og stadig ikke er mere end 3 point foran på trods af et lønbudget der er mere end 10 gange så hæjt.
Hedlund er en fantastisk presspiller, super hurtig, så har han en kæmpe motor og kommer rundt på hele banen, hvem husker ikke hans redning på stregen mod AGF i sidste sæson. Hedlund kommer aldrig til at score 20 mål, men han er en fantastisk i oplæggerens rolle. Dem som gider at sætte sig ind i baggrunden få den ene scoring i denne sæson, vil vide at Hedlund har haft en anden rolle efter Jobbes exit. Det bliver spænende at følge hvorledes trænerteamet sætter holdet op efter Uhre exit, jeg dog sikker på at det bliver med Hedlund i en central rolle.
Plante

Skal angribere kun måles udfra hvor mange mål de score? Vi har ellers fået tudet ørene fulde om noget andet fra fck fans.
Hedlund laver en del assist og er super god i presspillet. Og han arbejder bare stenhårdt for holdet ( i hvert fald det seneste halvandet år)
Hedlund havde også en ret fornuftig redning på stregen i Århus sidste år som var medvirkende til at sub topholdet blev fortjente danske mestre.
Hans betydning er rigtig stor for Brøndby. Og det er muligt han ikke kan komme på holdet i de 2 fc klubber hvor offensiv spillerne har brændt banerne af kamp efter kamp.
Men det lever både Hedlund og os Brøndby fans heldigvis også med:-)
Annonce