Snak

Mere indhold efter annoncen
Don_Mambo

At Randers og Esbjerg spillede elendigt gjorde da ikke jer bedre? Et eneste mål i Randers-Esbjerg kampen + et ob mandskab der gad spille fodbold, så havde i været nede. Du skal ikke bilde mig ind at det var jeres dygtighed der gjorde at i vandt over ob, de er trods alt et tophold. Men der er da heller ikke noget galt i at være lidt heldige indimellem. Det kunne vi godt have brugt!
Daisy: Jeg nyder kun jeres nedrykning endnu mere med den slags gylle. God tur.

Ps: Det ville klæde jer at kigge indad...
Arsenal FC København
Hvad med om alle de der Lyngbyfolk passede deres arbejde istedet for at sidde og glo på Bold.Dk eller i har måske ikke noget, i kan vil ikke spille golf allesammen, Lyngscum
bøgh: Sjovt nok er her mange flere med hang til andre klubber. Men jo bold.dk er en glimrende overspringshandling i eksamensperioden.
Arsenal FC København
Skuffende PC og JN.. Nok en gang!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tja, han overlever nok det ene år før vi igen er i suppen. Så kan han vinke til sin tidligere klub i svingdøren. Mage til bonderøve skal man kigge langt efter. Ja, nærmere betegnet helt til det grimme, flade Sønderjylland.
Danmark:Randers FC England:? Tyskland:? Spanien:? Italien:? -kun én klub!!
Don

Hvem siger vi ikke gør det? . I øvrigt var det ikke for at svine jer, jeg svarede bare på en kommentar jeg fandt temmelig arrogant, taget i betragtning af at i altså var meget tæt på. Thats all.

Udover det, kunne jeg aldrig nyde andre klubbers nedture. Men det er så nok bare forskellen på os to. Fred være med det:)
The_Dentist:

Hvad er ignorant i min udtalelse? At SønderjyskE ikke har nogen ambitioner eller Danmarks grænse skal rykkes op til kongeåen?

Mon ikke du kan gætte hvilken af udmeldingerne der er ironisk? Hvis du nu bruger din tyske sans for humor.

/ministeriet
thbaan: takker
white by nature - blue by choice GF forever
Glæder mig til at randers får en top 3 placering til næste år :-D

(forhåbenligt)
DK: Randers FC / Bor Lige udenfor ålleren, så ser begges hjemmekampe så meget som muligt. UK: Liverpool FC, boede i Liverpool indtil 1991.
Annonce