Snak

Mere indhold efter annoncen
Hehe, så skal Mike Jensen da helt sikkert blive fast mand:)... Man kan da ikke sætte sin egen søn på bænken. Men være lidt svært for de hans konkurrenter at tage det seriøst.

Men super, vi har fået Horsens syndromet til Brøndby. Overlader til til Kent Nielsen, som så kører hele skuden godt og grundigt i sænk, og så overtager Henrik Jensen, og gør det sure arbejde færdig. Sådan Brøndby!

Ej, giver manden en chance indtil sommer for at bevise hvad han kan.
When you're sitting on the top it's hard to see you from way up here!
Nu var Kent jo en bundholdstræner, der havnede i en stor klub. Jeg håber og tror Henrik er en topholdstræner, der bare har været overambitiøs i bundklubber. Han vil jo gerne spille bold, så han skal nok gøre det bedre end Kent. Selv med sønnike på banen
Jeg er fan af: Man City PSG Monaco Anzhi FCK
Rigtige mange forfejlede kommentarer herinde, skulle Brøndby som MIDLERTIDIG træner hente et internationalt navn? Der er 11 kampe tilbage, selvfølgelig kunne det ikke blive andre end Køhlert, Jensen eller en tredje fra egne rækker (Faxe har nok større ambitioner end at være midlertidig redningsmand for en dødssejler). Tænk jer om. I kan begynde at grine fjoget når Faxe bliver ansat til sommer som fremtidens mand.

Kunne ikke have udtrykt det bedre selv.
"Jeg tror, de fleste danske fodboldspillere ville elske at spille i Brøndby. De har det fedeste stadion og de bedste fans"
Med 3 nedrykninger på CVet synes jeg nu det ihvertfald lugter slemt af taber-træner.
Må ærligt indrømme at jeg ikke føler med BIF, men med BIF´s fans.
Det er svært at se hvad der skulle blive bedre.
At han er ansat midlertidigt betyder jo at BIF skal ud og finde en anden træner.
Man må formode at BIF vil gå efter et større og mere anerkendt navn, efter min mening et krav hvis man har top2 som målsætning, og har spillere der løber rundt til gigantiske lønninger, men som ikke gør deres arbejde. Der skal en motivator til, en person som spillerne respekterer.

Problemet er at en sådan træner, nok ikke vil tiltræde en klub med så meget uro i ledelsen, og samtidig en klub der de seneste år er gledet ned fra at være et tophold til at være den bløde mellemvare.

Desuden kan jeg heller ikke lade være med at undre mig over at man henter gamle BIF´ere til klubbens ledelse. Er det fordi Bjerregaard har nemmere ved at få dem til at gøre som han siger? hvis det er tilfældet, er og vil BIF ikke blive et tophold, så længe Per B har noget at sige.

Håber for de mange fans, at der snart sker noget drastisk i ledelsen.
AaB Celtic
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Henrik Jensen skal igen overtage en trup som Kent har kørt i sænk,


Horsens var da ingenlunde kørt i sænk da Kent smuttede. Den præstation må da i den grad hænge på Henrik Jensen.
Rigtige mange forfejlede kommentarer herinde, skulle Brøndby som MIDLERTIDIG træner hente et internationalt navn?


Man kan jo spørge sig selv om det behøvede være en midlertidig løsning, men har jo haft relativt lang tid at sondere markedet for langtidsløsninger. Det havde så naturligvis nok krævet at disse var uden kontrakt og kunne hoppe til nu, så du har sikkert ret.

Tænk jer om. I kan begynde at grine fjoget når Faxe bliver ansat til sommer som fremtidens mand.


Henrik Jensen kan naturligvis kun overaske positivt, så dem der forsvarer ham ender sikkert med at kunne holde panden højt. Men det er altså lidt morsomt for os ande, at man vælger en person der fremstår ualmindelig tandløs og uskarp på TV, har et problembarn rendende rundt i truppen og virker som en PER B nikkedukke.
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Henrik Jensen overtog Horsens, da de lå under stregen. Og der blev de, og rykkede ud...
Jeg forstår ikke...
Hvorfor vil folk dog have Faxe som træner?
Var han ikke manden der klarede 8 nederlag i træk eller sån?
Blev han ikke fyret fra Randers i denne sæson fordi han ikke kunne motivere spillerne?

Jeg synes det er fuldstændigt skudt i låget at snakke om ham som ny træner.
AaB Celtic
Man kan jo spørge sig selv om det behøvede være en midlertidig løsning, men har jo haft relativt lang tid at sondere markedet for langtidsløsninger. Det havde så naturligvis nok krævet at disse var uden kontrakt og kunne hoppe til nu, så du har sikkert ret.


Der er intet der tyder på at Brøndbys ledelse ikke støttede op om Kent indtil den bitre ende og de har næppe brugt måneder på at komme frem til den her midlertidige nødløsning.
Annonce