Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Chris: sikke du kan med din fucking - flot.
Usagligt, ligegyldig, ufaktuel? Måske du skulle holde list igen med alkoholen. Som sagt 2 afslutninger indenfor rammen over to kampe. Et afrettet selvmål og et lykketræf af den anden verden fra 30 meter - kan godt være du har blundet lidt under de to kampe - men det er faktuelt korrekt.
En kamp på et uhørt lavt niveau. Jeg er overrasket over, at det her var en kamp om at spille med i Champions League.

Fck mangler meget for at være med. De tre forreste minder for meget om hinanden; alt for mange tekniske fejl, for dårlige til at holde i bolden og alt for mange fejlafleveringer.

Jeg ved ikke, om det er pga. skader, træthed eller andet, men ham islændingen har da umiddelbart mere at byde på. I hvert fald i de få kampe jeg har set. Peak Cornelius selvfølgelig også, men sker det nogensinde igen?

Helt generelt mangler der bedre boldspillere i hver kæde. Det går jo nok det hele alligevel, for Superligaen er på et tvivlsomt niveau i disse år.
Ikke den mest prangende kamp for at sige det mildt, men når alt når til alt står den 2-1 samlet og vi er i CL-gruppespil for andet år i træk!

Jeg er helt med på at der nok er flere koefficientpoint at hente i EL, men seriøst, hvis det var jeres eget hold, ville i så hellere misse CL-gruppespil bare for at skaffe koefficienter? Nej, vel?

Lidt af en bombe hvis det med grabara er sandt.
Danmark - Pøwl - FCK - Partizan Beograd
Vinder FCM i morgen, er det 3 gruppespil i træk.

Så rolig nu med alt det der.
Der er snart flere indlæg om at nogle folk er bitre end de få bitre indlæg der reelt er.
Mange gør som dette - ønsker FCK tillykke med avancement.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ Stout

Mener man får flere point for at kvalificere sig til CL end til EL. Derudover synes jeg også at have hørt, at man også får flere point for sejre/uafgjort i EL.

Er overhovedet ikke sikker.
I øvrigt, drop nu det der med, at det er godt for dansk fodbold. Det er pisse ligegyldigt for dansk fodbold. Det er godt for fck og ikke alle andre hold. Lad være med at snyde jer selv.
@givemesome,

Jeg tror og håber på at spillet bliver bedre, nu hvor FCK er kvalificeret :) jeg tror neestrup bruger den samme opstilling mere kontinuerligt end hidtil :)

Der bliver mindre udskiftninger og/eller langt senere i kampene :)
@giveme: helt enig!
@dengodetone,

Og? - det er ikke CHL - meget stor forskel.
Annonce