Snak

Mere indhold efter annoncen

Historisk: Ronaldo skal til EM igen

tirs 21. maj 2024

For sjette gang i karrieren er Cristiano Ronaldo blevet udtaget til EM for Portugal. Det er aldrig sket tidligere.



Læs hele nyheden her
Goat things... 😤
de har et fremragende hold, men det bliver med al respekt svært at vinde noget når en 39 årig fylder det hele
Er Portugal da kommet i gruppe med Andorra, Malta og San Marino?
Ellers kan han da ikke score...
" Det går bare ik' når man spiller for Manchæææster Uniiitød" - Citat: Morten Bruun. Efter at Bruno Fernandes havde lavet endnu en fejl.
Jeg personlig ser Portugal som en af favoriterne til at vinde , jeg håber ikke at CR7 få alt formeget spilletid ! For holdet spiller meget bedre når han ikke er på banen.
The Friendly Ghost
Lad ham starte ude i hver kamp, så kan han bruges de sidste 20-30 min. Det tror jeg Portugal vil få mest ud af.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mudryk - Ronaldo scorede ellers mod Tyskland og Frankrig ved forrige EM.
Er de dårligere end Andorra?
Ronaldo eller ej så har jeg ikke den store tro på Portugal.

1. England
2. Frankrig
3. Tyskland



I den rækkefølge.
Tony, hvordan er det gået for Ronaldo siden det EM? Det 3 år siden
1.Pordugal
2. Frankrig
3. England

Er mit bud på favoritter, men det er alt sammen ligegyldigt når Danmark vinder ☺️
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Objektiv - Siden da har han 10 mål og 1 assist i 10 kampe for Portugal i kvalifikationen og han er topscorer for Portugal. Så meget godt vil jeg mene!
Annonce