Snak

Mere indhold efter annoncen

Hjulmand om Perez-kritik: Hvorfor skal det være personligt og nedladende?

tirs 3. okt 2023

Kasper Hjulmand oplever Kenneth Perez’ hårde kritik af Anton Gaaei som et billede på den hårde tone, der er mange steder i samfundet. Den slags er unødvendigt, lyder det.



Læs hele nyheden her
JA TAK endelig er jeg lidt enig med Julemanden. Kenneth Perez er så pinlig.

Håber han giver ham en igen under landskampene.
Selvfølgelig var Perez kritikken totalt ude for skiven, men Hjulmand er nok ikke lige typen der skal snakke. Han roser alt og alle og det hele er godt wuhu.. Det kommer man bare ikke særlig langt med når der er modgang, hvilket vi tydeligt ser nu. Man skal kunne kalde en spade for en spade, på en mindre overfusende måde end Perez, men mere vildskab end Hjulmand.
Fordi Kenneth Perez er clickbait
Bryder mig ikke om han i artiklen også siger at dette ikke er møntet direkte på Kenneth Perez. Der burde han istedet klart og utvetydigt tilkendegive at manden er gået alt for langt i sin kritik af en ung spiller som er bare endnu en af hans mange lygegyldige og inkompetente udtalelser han er kommet med. Håber snart TV2 får ham fyret så vi en gang for alle slipper for at høre på ham.
Det er godt nok to modsætninger, det beskyttede værksted i DBU og en tidligere fodboldspiller som tillader sig at være kritisk, men ikke evner at holde det fagligt. Man kunne måske godt forlange lidt mere af Kenneth Perez og de andre, men hans forudsætninger er vel heller ikke meget bedre?
FC Unterhaching
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er fordi Kenneth Perez er 5% dummere end vådt bølgepap
Perez er generelt bare en kæmpe idiot og høre på og hvorfor han står og kloger sig med håbløse analyser og snak til vores landskampe er mig en gåde.

Elsker når David Nielsen sætter ham på plads.
Stærk udmelding fra Hjulman. Håber snart diverse tv kanalen smider Perez på porten.
@kbh112
Så du tror at han ikke er kritisk fordi han ikke hænger spillerne ud offentligt?
Selvfølgelig er han det. Det kan enhver der har arbejdet med ham fortælle.
Det hjælper bare typisk mere at hvide hvad man skal gøre fremfor hvad man ikke skal gøre.
Desuden er der ingen evidens på at den ledelsenstil du beskriver skulle give bedre resultater.
det er jo tydeligt her hvorfor landsholdet heller ikke fungerer og det høres tydeligt her manden tør jo ikke sige tingene som de rent faktisk er og det gør sig jo også tydelige gældene på landsholdet hvor ingen har energi eller den samme glød som i deres respektive klubber. Hjulmand forstår bare ikke at sætte folk og og skære tingene ind til benet. vi mangler i den grad en træner der vil gå forrest
Annonce