Snak

Mere indhold efter annoncen
Hjulmand er ikke engang det halve værd, hold nu op. Det er så tåkrummende pinligt at heppekoret evigt og altid starter så snart en dansker gør sig bare en lille smule bemærket.

Ja han var kun en af Lecces bedste spillere siden han kom til klubben i ´21 og fra sidste sæson i Sporting hvor han også får meget ros og er blandt deres bedste. Nok bare fordi han kun har spillet et par enkelte gode kampe at storklubber i Europa ser nærmere på ham. Ro på nu, vi må vente nogle flere år før tudekoret føler de har set nok til at han kan være med på øverste hylde. Ned med danskere som kan noget.

Ret ironisk du skriver "tåkrummende" om noget du ikke virker til at have en dyt forstand på. Men fedt du alligevel ved nok til lige at prissætte hans værdi.
Typisk at hype ham op. Flot mål han lavede, men ellers ser jeg ikke noget ekstraordinært i hans spil som gøre han kan blive en profil i de helt store klubber. Sporting er en fin hylde for ham, medmindre han beviser mere og over længere tid
Hvis Hjulmand er fornuftig - og det virker han til at være - så tager han et år mere i Sporting.

United er alt for risikabelt et projekt pt ...
DK kvalede til VM og EM på trods af Hareide og ikke på grund af
Når man i hans alder bliver anfører i Serie A og dernæst kommer til Sporting og kommer på ligaens “Årets hold”, så er den ged vist rimelig godt barberet…

Om prisen så er 5 eller 10, må fremtiden vise.

20 procent er talent - resten er hårdt arbejde - derfor er han nået langt - det er ikke umuligt, at JKS får ret, men der er nok flere end Man U om et bud, hvis han fortsætter niveauet.
Hvis Hjulmand er fornuftig - og det virker han til at være - så tager han et år mere i Sporting.

United er alt for risikabelt et projekt pt ...


Man kunne også vende den om og sige: ´´Hvis Hjulmand har ambitioner, tog han til United, hvor han kunne give et forsøg på at få dem tilbage til toppen´´.
Annonce