Snak

Mere indhold efter annoncen

Hobro-chef: Vi har ét lavt bud på Babayan

ons 22. jul 2020

Hobro har ifølge Jens Hammer Sørensen ét bud på Edgar Babayan liggende på bordet. Det er dog alt for lavt, og man vil ikke forære sine spillere væk.



Læs hele nyheden her
Med et år tilbage på kontrakten og en Babayan der formentligt meget gerne vil væk, så er det også svært at forlange ret meget. Men selvfølgelig skal Jens forsøge at sælge så højt som han kan, men man prissatte også Pål for højt og endte med at brænde inde med ham
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Kom nu OB....køb og sælg Jibali bagefter.
George Best: "In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life." OB Liverpool
Velkommen til AC Horsens, Baba!
RIP AC Horsens 1994 - 2023
GF må gerne slå til her. Så kan vi sælge Bundu og lade Ankersen gå. Ankersen har været fantastisk det her forår, men han har godt nok også været dårlig i andre perioder.
Personligt mener jeg han kan gå ind på alle hold i ligaen. Han vil formentlig være i rotationen i FCM og FCK men få rigeligt med kampe, men resten af holdene kunne han bestemt starte. Så er der et par klubber uden kanter hvor han måske ikke vil komme til hans ret mere centralt, men han er virkelig dygtig.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ny GF spiller!
Fan af Calcio Foggia 1920 S.S.D siden 1984 Fan af Sporting Club Toulon siden 1989 Fan af Real Jaén Club de Fútbol, S.A.D siden 1992 Fan af Académica de Coimbra siden 1995
Hvorfor er det lige det er dumt at sige hvad Hobro vil have for Babayan ? Det er da ellers meget normalt at sælgende klub kommer med en melding om hvad de mener deres spiller er værd, gerne en 25-50 % højere end hvad klubben reelt er villige til at sælge for så der er noget at handle med.
Frø er bedre og yngre og desuden delvist egenudviklet. Der er næppe plads til begge i start 11.
Formoder du mener Jebali, han kan så meget, men glemmer at bold er et holdspil. Hvis han ville slippe klatten så blev han værdifuld. Hvis han ikke lære det så må han videre.
Hobro skal passe på ikke også at miste Babayan på en fri transfer. Satsningen med at holde på Sabbi, for så at kunne overleve i Superligaen slog fejl, og den satsning har kostet Hobro dyrt. Jeg mener dog stadig at det var værd at foretage det sats. Men Hobro har ikke råd til også at miste Babayan på en fri transfer, så de skal gøre alt for at finde en køber i dette transfervindue.
Så ham gerne i OB. Frøkjær ind i en mere central rolle. Vi har mange og middelmådige centrale midtbanespillere. Væk med et par stykker af dem
Annonce