Snak

Mere indhold efter annoncen

Hobro millimeter fra Superligaen

tors 29. maj 2014
Hobro slog Marienlyst 3-0, og Lyngby snublede mod Fredericia og tabte 2-0. Dermed har Hobro fem point ned til Lyngby med to kampe igen, og det dufter unægteligt af Superliga for Hobro.

Læs hele nyheden her
Av av av Lyngby. Det var oprykningen der blev smidt der.
SU-SU-SUPERLIGA!
SU-SU-SUPERLIGA!
SU-SU-SUPERLIGA!

Åh det bliver sjovt næste sæson :DD
Chelsea siden '95
SKIDT SKIDT SKIDT

Det er så ringe at vi ikke kan vinde når det virkelig gælder!

Tillykke til Hobro og Silkeborg (dog med en meget spinkelt håb) fortjent med Superliga til jer næste år!

Vi skal bygge videre og se hvor langt det rækker i næste sæson

FORZA LYNBGY
Skandaløst af Lyngby. De lå til selv at kunne afgøre det, før deres hjemmekamp imod Hobro, men smider det højst sandsynligt væk nu.
Forza Napoli Sempre!
Hobro rykker ned med sådan et brag igen.. Men rigtig flot sæson af dem, og over al forventning. De skal selvfølgelig nyde næste sæson, men den kommer nok ikke til at være specielt sjov som fan :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Svært at se nu, at Hobro ikke skulle rykke op, når SIF skal møde Lyndby i den sidste.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
mark > Vi havde forventet at rode i nederste halvdel af 1. division i år og måske komme op og ligge sikkert i midten næste år, så selv tæv i hver eneste runde næste år vil være sjovt. Og den ene gang man får en sejr vil det blive til spontan byfest :D
Chelsea siden '95
De skal i hvert fald skille sig af spillere som Mads Hvilsom og Tjørnelund inden de rykker op.

Førstnævnte er en joke - konstant egoistisk, og frygtelig ufarlig foran mål.

Sidstnævnte holder knap nok divisionsniveau, nøjagtig som det var tilfældet med ham under tiden i SønderjyskE.
Lazio hade rätt, Eguren har hjärtfel.
Åh det bliver sjovt næste sæson :DD


Ja, uha hvor bliver det sjovt at være Hobro fans næste sæson, når de taber samtlige kampe og ryger ned med et brag. Men ok, i får nogle fede oplevelser ved at spille mod de store. Jeg tror dog ikke der er nogen der regner med de kan blive oppe, især ikke taget de seneste udmeldinger i betragtning.

Jeg giver dem maks 20 point, medmindre et eller andet helt vanvittigt sker i sommerpausen.
Does anyone in here have telekinetic powers? If you do, please raise my hand. - I øvrigt mener jeg, at pandaerne i København Zoo bør deporteres

Hobro rykker ned med sådan et brag igen.. Men rigtig flot sæson af dem, og over al forventning. De skal selvfølgelig nyde næste sæson, men den kommer nok ikke til at være specielt sjov som fan :)




Hobro i Superligaen, svarer vel til dengang Herfølge var i Superligaen, når man kigger på byernes størrelser. Herfølge havde dog et bedre setup med deres faciliteter. Men ingen tvivl om at det vil være en kæmpe overraskelse hvis Hobro ikke rykker direkte ned igen.
Forza Napoli Sempre!
Annonce