Snak

Mere indhold efter annoncen
Dertil må man sige at det trods alt ikke er så længe siden at man havde en spiller rendende som havde gjorde noget lidt værre, og det gik vist meget fint alligevel.

Han var vel i forvejen knap en del af holdet, er ham her heller ikke det?
Kæft en nar. En ting er at køre lidt hurtigere end det tilladte, men det her… En af mine kammerater mistede sin kone for nogle år siden grundet vanvidskørsel, hvor hun blev påkørt. 20 dage er for lidt.
Fedt at den anden Huesca nyhed hedder: Drømmer om at gå hele vejen"
Det kommer du også til, din fartbølle!
Dertil må man sige at det trods alt ikke er så længe siden at man havde en spiller rendende som havde gjorde noget lidt værre, og det gik vist meget fint alligevel.


Det har du ret i. Dog med den forskel, at den ene nåede 4 kampe med et minuttal, der næsten svarer til en kamp mens den anden vel næsten har klaret samme kamptal på en uges tid..

Det er dog næppe noget der som sådan får betydning for FCK i dette her mesterskabsspil som nogen tror(håber).


Retten i Glostrup har haft et par sager, dom er ret sammenlignelige, der faldt dommen ca. 2 måneder efter forseelsen. Så medmindre det er noget tid siden forseelsen skete, så har du nok ret i det.
Det er vanvidspakken, så jo, 20 dages ubetinget er temmelig meget givet på forhånd.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er da også fuldstændigt vildt at køre 110 km på den strækning ved kalvebod
Det er vel som de fleste andre færdselsforseelser, med mindre man gør indsigelse er det at møde op i retten og modtage dommen/modtage ved udeblivelse?
Det kan være jeg husker forkert, men i 00´erne og under Ståle fx synes jeg at FCK var notorisk kendt for en imponerende ro på de indre linjer, og meget få uheldige episoder i medierne.


Tror der var nogle stykker - mindes at Myggen i den grad i vælten, efter en fugtig aften i byen.
Det er vanvidspakken, så jo, 20 dages ubetinget er temmelig meget givet på forhånd.

Kunne du være behjælpelig med en en lille uddybning af, hvorfor det er givet på forhånd?

Jeg kan heller ikke lade være med at tæknke på, om den bil han har kørt i, mon kan være stillet til rådighed af klubben? Og i fald det er korrekt og om den så bliver konfiskeret, om han så selv skal købe en ny (når han så igen har lov til at køre bil), eller om han alternativt så må tage bus/tog/metro til træning?
FCK-fan her.

Jeg finder det så besynderligt at der skal være et offer, for at få en ordentlig straf. Han kunne ligeså godt have ramt en fodgænger eller lignende. 20 dage er en joke overfor de familier, som har mistet medlemmer grundet vanvidskørsel.

Annonce