Snak

Mere indhold efter annoncen

Hvidovre hentede point i Nykøbings dybfryser

søn 24. apr 2016
Der var slud og kulde, men ingen mål da Nykøbing FC tog imod Hvidovre. Kampen i 2. divisions oprykningsspil sluttede 0-0.

Læs hele nyheden her
Underlig hjemmekamp med mange mangler. Vi manglede cheftræneren, den normale speaker manglede, der manglede tilskuere (kun 851 tilskuere til en topkamp!), Hvidovre manglede de store flag og bannere + min yndlings Hvidovrefan (Sylvester fra TV), og så manglede der mål for første gang i trekvart år. Øv øv øv.
Kedelig kamp med en enkelt stor chance til hvert hold (og en underkendt scoring til NFC, som måske var lidt hårfin, se evt. www.tifosport.dk efter 1 time og 28 min.)
Håber på bedre underholdning når AB kommer på besøg den 11. maj. Hvis ikke vi kan samle mere end 1.000 tilskuere til den kamp, så er der sgu et eller andet galt. Ingen undskyldninger med konfirmationer eller Døllefjelde Musse marked :-)
Er sgu lidt misundelig på håndboldklubben. Jeg fatter simpelthen ikke at folk hellere vil se vores købehåndboldhold med spillere fra Sverige, Brasilien, Sjælland og Jylland og sådan cirka 0 lokale i startopstillingen..... Rønnebærene er sure :-)
Annonce