Snak

Mere indhold efter annoncen

Hvidovre sendte Næstved og Roskilde ned

lør 11. jul 2020

Hvidovre vandt lørdag aften 1-0 over Hvidovre i 1. division i en kamp, hvor Lirim Qamil kom på tavlen.



Læs hele nyheden her
Det er godt gået Hvidovre. Næstved og Roskilde bliver ikke savnet.

Jeg savner Hvidovre - de kunne være super cool at få op i SL. Jeg husker stadigvæk de drabelige opgør mellem Hvidovre og BIF med Michael Manniche...det var tider :)
2650 i den grad !
kimjen
Hvidovre vandt lørdag aften 1-0 over Hvidovre i 1. division i en kamp, hvor Lirim Qamil kom på tavlen.



Det er også godt gået af Hvidovre at de slår dem selv jf. overskriften.
Godt gået HIF. Det ligner mere og mere 1. Div igen næste år. Så godt.
Det er som det er....
Med dagens resultater skal NFC ned og runde 2. division.
Men OK - det har vi prøvet før, og meget værre - bare under andre klub navne (NFA, LFA) - vi var endda nede og runde danmarksserien, men kom tilbage
1 Division bliver trods alt også sindsyg hård næste sæson, dem der lige klarer den i år, står til mega tæsk snart når Silkeborg, Esbjerg og (nok) Lyngby er modstandere
Mere indhold efter annoncen
Annonce
A2Z:

Tro mig. Du bliver heller ikke savnet her.
lugter mere og mere af overlevelse for Hvidovre. Men denne række har været sindssyg forudsigelig, men det ser godt ud og de har spillet fantastisk de sidste afgørende kampe!
Ja det er og bliver selvfølgelig overlevelse for Hvidovre

Det dog utroligt at det er topholdene de har klaret sig imod, det meste af sæsonen og bundholdene/konkurrenterne der har voldt problemer.

Hif er helt sikker i 1.div. Næste sæson og i en top 6 forhåbentligt =-)
klokkekilde.....det gør ikke noget.
Både Roskilde og desværre også Næstved er jo det rene cirkus.
A2Z " Hvidovre i SL hvilken planet kommer du fra ??
Men med sejre i Fredericia og Kolding er det fortjent at de ikke rykker ned
Flovt af Næstved og Roskilde at rykke ned med 3 runder tilbage
Annonce