Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg plejer ikke at bette, men når noget er så åbenlyst manipuleret som VM er det, så giver det rigtig god mening at bette på Argentina som verdensmestre.

Egyptens landstræner sagde det jo allerede efter de var slået ud, at Argentina ville blive verdensmestre pga. dommerhjælp. Han har ikke fået karentæne og det har de andre egyptiske spillere som bakkede ham heller ikke. Det vil give for meget ballade, så hellere ligge låg på tænker FIFA.
Hvad med Mexico og Canada? Så skal de vel også på podiet?
Aston Villa fan siden 2000!
Jeg ser kun ET scenarie hvor det bliver Win Win ……..
Jeg fikk et bilde for netthinna, Infantino som løfter Trump som en monsterbaby mellom hendene med pokalen i hånda :)
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Trump er kendt for at betale de kendte godt, for at spille golf eller frivilligt at lade sig fotografere med ham. Og hvem kan sige nej til et par mill. $ for at spille golf med gangsterbossen i fem minutter? Så slemt kan hans fyldte voksenble vel ikke lugte. At FIFA tilsyneladende er ligeså korrupt som gangsteren, er vel heller ikke rigtig en nyhed. Bare det ikke breder sig nedad og en skønne dag rammer DBU……Så vil Infantilo næppe gøre indsigelser. Og dagen efter kan man sikkert se Trump på FOX News og kopipræparatet TV2, hvor han erklærer at have vundet VM, ene mand…..mod 21 andre på banen.
Lad ham bare overrække den - og hvis nogen så lige vil være søde at minde ham om, at det ikke er ham, der har vundet VM, kan vi måske undgå tåkrummende optrin.

Når vi nu åbenbart ikke kan undgå stodderen, så håber jeg i dén grad der kommer særdeles tåkrummende optrin. Alt hvad der kan udstille dette groteske VM er velkomment ;)
SITLIF 🤍💙 En gång är ingen gång 💚🤍
Hvad med Mexico og Canada? Så skal de vel også på podiet?


Ja, men de er måske ikke ligeså selviscenesættende som Appelsinen Trump.

Jeg håber virkelig England kommer i finalen, da deres fans nok skal give udtryk for deres mening om ham.


Jeg har større tiltro til Spanien.
F.C. København - Tak for alt, Nees og Sune. VELKOMMEN TIL BO! Bestyrelse og ejere RAUS. Sælg til nogen som rent faktisk interesserer sig for sporten og som elsker klubben ELLER BEVIS JER SELV NU.
Så håber jeg at anføren for overrakt pokalen et sted, og så skal gå over til et andet podie med den, inden at de løfter den. Præcis som de gjorde i Qatar. Så bør der være mindre risiko for at donald ikke stiller sig midt i klumpen af jublene spillere.

Og gør han, så håber jeg hvem end der vinder, beder ham smutte.
Roberto Baggio - Il divin codino F.C. København siden 1992
Selvfølgelig får Trump da overrakt sin egen VM-medalje og kommer med en sviner til Spanien, hvis de vinder VM. Man ved aldrig hvad den galning i bund og grund kan finde på. Sjoveste indslag var da Trump udstillede sig selv som analfabet i fodboldreglerne i hans forståelse af et rødt kort. Mon ikke vi kan vente lidt mere Stand Up-comedy fra ham? 😂
Hyldest til I.C. Ravn, Godtfred Brøchner og Søren Høegh anno 1917
Annonce