Snak

Mere indhold efter annoncen

Jørgensen scorede for Kasimpasa i første sejr

lør 21. aug 2021

Nicolai Jørgensen stod for kampens første scoring, da Kasimpasa lørdag aften fik sæsonens første sejr efter 2-0 på hjemmebane mod Giresunspor i Super Lig.



Læs hele nyheden her
Tror ikke han spiller professionelt fodbold om et år.
Jøsses mand hvor er der meget som er så ubeskrivelig dårligt omkring det mål. Lige fra det elendige skud af NJ til målmanden og forsvarsspillet.
Stærkt Jørgensen
Hvordan i alverden kan en scoring af Jørgensen lede til din trollekommentar om at han stopper? Og jøses hvor er det elendigt at man ikke blot kan glæde sig over en dansk spiller scorer i udlandet..
Det er lørdag venner, snup et glas portvin og læg surmuleriet på hylden for en stund.
God nyhed. Jeg håber, han scorer mange mål i ligaen.

Jøsses mand hvor er der meget som er så ubeskrivelig dårligt omkring det mål. Lige fra det elendige skud af NJ til målmanden og forsvarsspillet.


Jeg synes det var klart positivt så hurtigt Nicolai Jørgensen reagerer og opfanger situationen. Selvom målmanden burde have klaret det første skud bedre, så er det altså knaldhårdt sparket og Jørgensen reagerer igen hurtigt ved at opfange situationen. Jeg kan finde over 1000 mål der er grimmere end det her.
Forza Napoli Sempre!
Fedt at se fodbolddanmarks nationen steppe up hver gang der er en nyhed om Nico. Tag jer sammen. CE og Schøne brændte også. Kom nu videre.
1. Klaus Lykke 2. René Henriksen 3. Jan Bjur
Annonce