Snak

Mere indhold efter annoncen
Popcorn 🤣
Længe undervejs lyder som om beslutningen var taget for lang tid siden. I virkeligheden har man overvejet forskellige ting og set tiden an. Havde man solgt for et stort beløb, kommet i Europa eller præsteret bedre i Suppen, så var han der jo stadig
hvis det holder, så er det jo endnu mere bekymrende. Planen er lagt og godkendt. Det sportslige har haltet denne sæson, men det er kun 11 kampe siden det sportslige så vanvittig godt ud.

Jeg og hvis det holder med ‘længe undervejs’ må det handle om samarbejdet mellem de to. Satme en svær mand at arbejde under, fordi han er så følelsesstyret.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
GFH kan ikke ansætte personale de vælger før om 20 dage, så mon ikke at der ER en afløser på plads, men at han først afsløres om 20 dage?
Længe undervejs...

Men trods alt ikke så længe som din....

Skrid Bech
ALT var bedre i gamle dage (.)
Jeg studser også over at Jan Bech melder ud at CV´s exit har været længe undervejs, men at Brøndby samtidigt ikke har en afløser klar. Enten taler Jan Bech usandt eller også er der bare tale om mangel på rettidig omhu fra Brøndby´s ledelse af.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jowhansen

Hvor får du det med 20 dage fra? Kan du ikke uddybe? (Jeg siger ikke, at det er forkert, jeg er bare nysgerrig).
@Sulut Da GFH købte aktiemajoriteten i Brøndby blev der indgået en aftale om at GFH ikke måtte blande sig i de ansattes forhold i to år, de købte Brøndby 28. oktober 2022. Om 20 dage kan GFH vælge hvem der er ansat i klubben.

Og jeg tvivler stærkt på at Jesper Sørensen har en fremtid i klubben.
Underligt at savne orange trøjer, når man er bange for at udfra kommende vil ændre på gul og blå.... hvor efter man i modstand til GFH vælger en anden farve end gul og blå. så hvem vil ikke farven
@Sulut Da GFH købte aktiemajoriteten i Brøndby blev der indgået en aftale om at GFH ikke måtte blande sig i de ansattes forhold i to år, de købte Brøndby 28. oktober 2022. Om 20 dage kan GFH vælge hvem der er ansat i klubben.

Og jeg tvivler stærkt på at Jesper Sørensen har en fremtid i klubben.


Jeg skal ikke sige om du har fat i noget eller der er gået sølvpapir i den - det eneste jeg siger er at har du ret bliver det et vanvittigt underholdende efterår for os andre.
If you know, you know.
Havde JB ikke samtaler med en potentiel ny sportsdirektør i Spanien sidste år?
Annonce