Legende!
Snak
Jan Koller lægger støvlerne på hylden
ons 17. aug 2011
I en alder af 38 år har den tjekkiske angriber Jan Koller besluttet sig for at indstille karrieren på grund af skadesproblemer.
Læs hele nyheden her
Læs hele nyheden her
ons 17. aug 2011
Pis. Du var en af de store, Koller!
[strike]Boldklubben FREM af 1886[/strike]
[b]Kærlighed uden Grænser:[/b]
http://www.youtube.com/watch?v=9_i_RTKlnLU
ons 17. aug 2011
Dinosauren vil altid være en legende.
Danmark: AB og AC Horsens.
England: Liverpool og MK Dons.
NFL: Chicago Bears.
ons 17. aug 2011
Mener han er den eneste mand der har været 2 gange på ugens hold i Tyskland i én uge. Så vidt jeg husker scorede han et mål og så blev Dortmunds målmand smidt ud, hvor efter han kom på mål og tog alt. Derfor var han på ugens hold både som angriber og målmand. Men ret mig hvis i mener jeg tager fejl :)
FC Midtjylland
Hamburger SV
ons 17. aug 2011
"Mener han er den eneste mand der har været 2 gange på ugens hold i Tyskland i én uge."
Det ville være endeløst sejt,hvis det var sandt, men historien er vist at han "kun" kom på rundens hold - som målmand. Han var sq sej.
Det ville være endeløst sejt,hvis det var sandt, men historien er vist at han "kun" kom på rundens hold - som målmand. Han var sq sej.
Holder med FC København og Feyenoord.
ons 17. aug 2011
æv, havde håbet de ville omskole ham så han kunne stå på mål resten af hans karriere!
ons 17. aug 2011
Fra bundesliga.de:
Im November 2002 hatte Dortmund schon drei Mal gewechselt und Torhüter Jens Lehmann sah gegen Bayern München zu allem Überfluss die Rote Karte. Koller zog sich das Lehmann-Trikot über und brillierte durch starke Rettungstaten. Das Fachmagazin "Kicker" berief ihn damals in die "Elf des Tages" - im Tor versteht sich.
[ http://is.gd/fckoeln :: http://is.gd/prinzpoldi :: http://is.gd/novagol ]
Antipati (subst., utrum): Den følelse man får når snakken falder på fodboldklubber som FC København, Borussia Mönchengladbach, Hamburger SV, Man Utd eller Chelsea.