Snak

Mere indhold efter annoncen

Jan Kristiansen får fem år i Brøndby

ons 16. jul 2008
Brøndby har netop offentliggjort, at den tidligere Esbjerg-spiller, Jan Kristiansen, skifter til klubben på en femårig aftale.

Læs hele nyheden her
Der er så stort, Mini-doc in the house!
Kom så brøndby - slå dem ihjel!!!!!
Rolig nu. Det er jo bare et navn...
Totalt, man siger at søn altid overgår sin fader... Per B har skabt denne klub ud af ingenting, hvor langt mon hans søn ikke kan nå? CL mestre inden 2010 ;-)
Det ser efterhånden rigtigt fornuftigt ud. Det er godt at se, at trods den dårlige placering, så har bif stadigvæk fået nogle kanon spillere..
Glæder mig til sæsonstart!
Det ligner et superkøb.
...og så i 5 år.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvem sagde guld???

så mangler vi bare pontus og kenny cooper

så er den med sikkerhed hjemme:-)
Kære Anders Bjerregaard,

Jeg var en af dem der mente du ikke duede til noget som helst inden du overtog styringen i BIF, og jeg ændrede bestemt ikke mening efter første sæson.

Men FOR SATAN HVOR ER DET LÆKKERT DET DU HAR HAFT GANG I DE SIDSTE PAR MÅNEDER! Jeg synes virkelig at vi har set MEGET bedre ud end FC i dette transfervindue, og nu håber jeg bare at tingene kommer til at klappe fra starten af sæsonen, så vi kan genvinde fordums styrke!

Af hjertet tak.
Utroligt man bliver ved med at holde med Brøndby
Nej hvor er det stort. Både Jan K og Farnerud, hvilke to super signings. Jon Jönsson skal også nok blive til noget.
/Christian Italien: Juventus Danmark: Brøndby IF England: Manchester United
Rigtigt lækkert... Velkommen til Krølle :D

ohhh btw. who the f´ck is Kenny Cooper?

har total optur på over brøndbys midt... ingen stærkere i suppen
Brøndby siden 1992
Det er sq godt at se, så mangler vi bare en super targetmand.
Annonce