Snak

Mere indhold efter annoncen

Jens Jønsson flirter med AGF

fre 13. feb 08:41

Jens Jønsson forlader AEK Athen til sommer og regner med at vende hjem til Danmark, siger han til Tipsbladet.



Læs hele nyheden her
Ud med Polle og ind med Jønne👏
Ja det ville bestemt være et godt bytte😃
Tror det er for sent med Jønsson, hvis han skulle have været hjemme skulle det have været forrige sommer.

Have AGF været i samme situation som for 10 år siden, så havde han været god at få hjem. Men klubben er et helt andet sted nu.
Det vil da styrke den bredde, som bliver nødvendig, hvis AGF skal spille midtugekampe efter sommerferien...
Jønsson vil sikkert være god for AGF, som jeg oplever det er han klubmand. En forstærkning på banen vil han jo nok ikke være
AC Horsens
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lidt svært at vurdere hans niveau når han spiller så lidt.
Men jeg tænker da godt at GF kan give ham et års kontrakt hvis lønkravet er realistisk.
Passer vel fint ind aldersmæssigt. Det er jo et old Boys hold.
Ligaens ældste.
Men Nikolaj Poulsen skal ikke ud. Han har været enormt vigtig balancespiller for os i mange kampe og givet spillere som MEM, Arnstad, Links og Solbakken mulighed for at være mere offensive.
Passer vel fint ind aldersmæssigt. Det er jo et old Boys hold.
Ligaens ældste


En gennemsnitsalder der er 3 år højere end OBs. Og 17 point foran efter 19 kampe.
Lodret uenig med de to første brugere.

Jeg ville elske at se Jønsson tilbage i den hvide trøje, hvis niveauet vel at mærke er til det, men det skulle ikke være på bekostning af Polle, som efter min mening har været velspillende og super vigtig i efteråret.
AGF siden 1880
Annonce