Snak

Mere indhold efter annoncen

Jesper Sørensen omfavnet: Han turde ikke andet

søn 21. jul 2024

Brøndby-træner Jesper Sørensen siger med et smil, at Emmanuel Yeboah, som han selv har været lidt hård ved, nok ikke turde andet end at juble med ham efter 3-3-målet.



Læs hele nyheden her
fedt at se Emmanuel Yeboah lave 2 mål i dag på kun 17 min
JS er en katastrofe, hvilke andre spillere sidder ude fordi JS ikke “ser” deres potentiale.
Tillykke med de to mål til EY, men jeg syntes også at han nåede at vise hvorfor han ikke starter for BIF. Når det er sagt vil det jo være fedt hvis han fortsætter med at score som indskifter i slutningen af kampene og han samtidig formår at lægger på i sin spilforståelse, så han forhåbentligt kan blive en del af startopstillingen på et tidspunkt.
Ricco hvad rygterne går på ude på Vestegnen så har der i EY’s tilfælde ikke været så meget potentiale at se. Hen har været piv ringe. Og så må man lette på hatten for JS for at pakke det meget pænt ind i denne artikel. Men må da håbe at denne kamp giver EY noget at bygge videre på.
Annonce