Snak

Mere indhold efter annoncen
Gad vide om han nu er ligeså tøssefornærmet som dengang da han som landsholdspiller var en kæmpe diva der boykottede pressen. Allerede dengang viste han hvor svært han havde ved at tackle modgang. Hans tid i Stuttgart viste det ligeledes, hvor han blev beordret ned på andetholdet for en periode efter, at han ville væk da Trappatoni forlod klubben. Det er skræmmende hvor ringe Sverige har præsteret og hvor tydeligvis en stor del af spillerne han er i konflikt med, hvor jeg menes at man hørte lidt den samme historie da han var i Malmø.
Om nogen, så lyder det da, som om presseboykottet berørte dine følelser.

Som om det er nyt, at svenske spillere kritiserer deres landstræner.
Janne Andersson blev kritiseret af Zlatan, Dejan og eksperter for alt fra manglende mangfoldighed i truppen til sin egen adfærd.
Erik Hamrén blev tilsvarende kritiseret – af Kim Källström, Anders Svensson og medierne – for sine udtagelser, for at have kæledægger i truppen og for ikke at bruge U21-spillere.
De er bare mere direkte i Sverige.

Og det, du har hørt af kritik fra spillere i Malmö, kommer jo fra spillere, der blev sat af. Havde du forventet andet?

Når det så er sagt, håber jeg oprigtigt, at Jon Dahl bliver fyret – og at Sverige på en eller anden måde får vendt skuden og kvalificerer sig til VM.
@Gokartkongen Haha, trojonsk hest er fandme sjovt fundet på :)
Annonce