Snak

Mere indhold efter annoncen

Joseph Elanga stopper karrieren

man 9. jan 2012
Den tidligere AC Horsens- og Brøndby-spiller Joseph Elanga stopper karrieren. Den camerounske back vil nu gå trænervejen.

Læs hele nyheden her
En sand Brøndby legende er stoppet!!
fodbold bliver aldrig det samme igen.
FCM - sort blod! Newcastle = awesome!
Så må Brøndby lede videre efter en erstatning for T. Rasmussen.
Zlatan doesn\'t do auditions
fcks nye boss
Aab Liverpool
Sorgens dag, kneb en lille tåre da jeg læste nyheden. Teknisk dygtig, og boldstærk fodboldspiller, som gang på gang driblede igennem modstanderens hold, som var han den "hvide Ronaldinho". Super kompakt spiller, en levende mur og virkelig professional, han kom aldrig forsent til træning, ej heller til en kamp. Du vil blive savnet.

ELANGA PER SEMPRE!
BRIGATE ROSSONERI AC MILAN 1899 7 x UEFA Champions League 18 x Scudetto Serie A
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Den bedste venstreback i Danmarks historien.
Mazacar! We Aint Got No History... https://twitter.com/FootballFunnys/status/328100851300311041/photo/1
Verdens bedste fodbold, ærgerligt at du ikke vandt i dag, men messi er jo også en hård modstander at stå overfor
Galatasaray til jeg dør <3 Arda Turan
Kære Joseph.
Du var en fantastisk fodboldspiller, og din tid i Brøndby var enestående. Idéen om at vælge familielivet og din dejlige kone, er helt forståeligt. Plan B og trænervejen er en god mulighed for at du kan vise dig fra en ny side. Tror du ville kunne gøre en god figur på Brøndbys 3. drenge, hvor de mangler en assistenttræner. Det er selvfølgelig en mulighed, at du en dag kan gå hen og blive cheftræner, men det må tiden vise.
Held og lykke med dit fremtidige liv - Husk nu også at vise lidt omsorg for dine syv søde børn.
De bedste hilsener
- Jan
En skam at så målfarlig en herrer vælger at gå på pension i en så ung alder.
Jeg husker hans mange flotte langskudsmål i den blågule trøje, manden kunne jo sparke som ronaldo!! Kære Elanga, må din trænerkarriere bære frugt! med dit talent og kærlighed for sportet kan du nå alt du ønsker, og mon ikke der snart skulle være et ledigt job i F.C. København!!?? Klø på, INTET er umuligt!


INTET!
NOOOOOOOOOOOOOOOO Det måtte bare ikke ske :(

jeg går i seng...
Annonce