Snak

Mere indhold efter annoncen

Junker scorede i vildt Urawa-avancement

søn 5. sep 2021

Kasper Junker blev søndag indskiftet for Urawa Diamonds, og danskeren kom på tavlen med en reducering til 2-3, inden holdet sikrede sig avancement i pokalen med overtidsscoring til 3-3.



Læs hele nyheden her
Imponerende at en spiller som stort set intet ramte i Danmark ryger til Norge og genopstår - for så at tage østpå og få en på opleveren og vel lidt på kontoen også? Undrer mig i min uvidenhed, om hvorfor ingen vest på og genovervejer den genfødte målnæse? Er Japan helt generelt en død ende? Nogen her som kan supplere med noget historik eller perspektiv til mine gætterier?
UD af bussen Dansk folkeparti! I optager dyre pladser for nye danskere som forsøger at integrere sig, men end ik har råd at lade børnene gå til fodbold.
Hans far var jo også en målsluger for Vejle og hos os. Han har jo fået sin opdragelse i Vejle. Der er jo mange fremmede spillere i det japanske. Money talks..
Annonce