Snak

Mere indhold efter annoncen
@bold290073

Straffen virker ikke, da tilskuerne kan få billetter til andre afsnit.

De får ikke nye pladser. De får karantæne.


https://www.fck.dk/nyhed/disciplinaerinstansen-straffer-haendelser-ved-udekampen-mod-randers

Det korte varsel gør det til en meget omfattende opgave at håndtere i praksis, da sanktionen kræver flytning af flere tusinde fans.
Det er en tidligere case.
I denne nye skriver de jo, at de er i gang med at identificere de skyldige og disse personer vil få karantæne. Derfor bliver de jo ikke flyttet men afvist.
Så kan det være at du tænker på at deres venner bliver flyttet. Men skal vi ikke holde os til gerningsmændene fremfor at skyde med spredehagl?
Træk holdene 3 point hver gang fans brænder fyrværkeri af.
Pengestraf hjælper ikke.
Men skal vi ikke holde os til gerningsmændene fremfor at skyde med spredehagl?
det ville fremme alles interesser, hvis vi kan ramme de enkelte.

Men hvem har de identificeret fra kampene?
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Men hvem har de identificeret fra kampene?

De har selv identificeret en del, påstår de. And still counting
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er selv for pyro, men det er en længere diskussion som ikke gavner nogle at gå ind i, men jeg ville da blive ærgelig over hvis jeg mister min plads på stadion fordi andre jeg ikke kender brænder pyro af. Det er da fint FCK flytter afsnittet, så os der netop opfører os efter reglerne ikke bliver straffet.
Der er intet KÆMPE i den straf....
Det er stadig ALT for billigt sluppet, når man ser på alle de sager de har...
Man Utd og OB...... I den rækkefølge!
Alt for billigt sluppet.
De får endnu en gang lov til at te sig som de vil på sektor 12.
Altid med chili
I min optik bør alle klubber i UEFA få 10 "Vi kan ikke styre vores fans" point ved sæson start. Hvis de opbruger deres 10 point i løbet af sæsonen ved at de ikke kan styre deres fans bliver, de udelukket fra de Europæiske turneringer næste gang de kvalificere sig. Så vil deres plads gå til næste hold i rækken i den nationale liga.

Jeg lover at det vil få klubberne i gang med at rydde op da det vil gøre tifold ondt at en Europæisk plads kan gå til ærkerivalerne alene fordi nogle folk med hjerner som tiårige ikke kan opføre sig ordentligt.
Nogen der kan forklare hvorfor FCK og BIF kun får kr. 100.000 i bøde imens FCM får kr. 250.000... hvor FCK og BIF jo har haft væsentlig flere overtrædelser og grovere!
Annonce