Snak

Mere indhold efter annoncen
Det kan det blive - en Bendtner i topform og med hovedet det rigtige sted vil splitte ligaen - en Marcondes i topform vil være lig med +10 karantænedage for film - vil til enhver tid foretrække Lord!


En Macondes i topform har allerede "splittet" Superligaen ad før. Bendtner skal givetvis bruge mere end 2-3 måneder for at ramme sin topform, og der er efterårssæsonen slut.

Den københavnske Drillo-træner henter "forstærkning" i Rosenborg, selve fyrtårnet for norsk Drillo-fodbold, det giver da rigtig god mening.

Kredit til FCK for at tilføre god lir til superligaen - meget atypisk, hvor præmieklovnen Bendtner utvivlsomt vil fortsætte sit personlige reality-show.

Sportsligt?, not a clue - det kan gå alle veje.
Som BIF fan synes jeg det her er pisse fedt!

Men som dansk fodboldfan kan jeg da godt undre mig lidt over hvorfor FCK ikke får den forstærkning på plads inden deres CL-kval? Har han været skadet?

Endelig lidt "kulør" på den liga!
Chelsea siden 97/98 - Min farmors TV, DR1(da man fik noget for pengene), og PL var min religion, og Zola gud!
@ccdk
Tabet for klubben var indkøbet af Bendtner; jeg er jo ikke idiotisk nok til at tro at mit fravær i Telia Parken vil betyde noget.
Når Ståle udtaler at Bendtner ikke er en mulighed tror jeg på Ståle. At han så vender på en tallerken og importerer skrald betyder at vi fans åbenbart skal klappe i vores små fede hænder af hans vendekåbe-attitude.
Det kaldes et etisk princip ikke at ansætte en sådan person; ligesom Nasri, Suarez eller Neymar.
Nyd din voldsdømte primadonna som ikke har været i kampform siden 2017. *slow golf clap*

PS. havde Bendtners forældre som matematik og dansklærere i folkeskolen. Jeg er ikke upartisk og hader manden som pesten. Hans forældre kunne heller aldrig lide mig :-)
Tabet for klubben var indkøbet af Bendtner;

Det ved vi jo reelt ikke endnu. Måske måske ikke. Men man støtter holdet også når man er uenig i hvad der foregår. Jeg hader den måde vi spiller på for tiden men vil altid holde med klubben det til trods.
Nyd din voldsdømte primadonna

Det vil jeg prøve. Og hvad er der galt med voldsdømte personer? Kunne jo være der var en god grund til at man har brugt fysisk magt? Nu ved jeg så heller ikke om han har en eller flere af slagsen da jeg ikke lytter på sladder og ej heller læser se og hør.
PS. havde Bendtners forældre som matematik og dansklærere i folkeskolen. Jeg er ikke upartisk og hader manden som pesten. Hans forældre kunne heller aldrig lide mig :-)

Hahahahaha og hahahaha.
København vi de danske konger jorden ryster når FC kommer Over pladsen gennem gaden vi er holdet fra hovedstaden.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
PS. havde Bendtners forældre som matematik og dansklærere i folkeskolen. Jeg er ikke upartisk og hader manden som pesten. Hans forældre kunne heller aldrig lide mig :-)

Haha. Genialt-

Jeg tror Bendtner passer perfekt ind i FCKs spillestil og kan ikke forstille mig at Bendtner ikke har evnerne til at spille på højt niveau i Suppen. Det bliver desværre godt for FCK.
Sååå fedt!! Velkommen hjem Bendtner, har glædet mig til denne dag siden du drog afsted til Arsenal :) Ohh happy day!
Det kan da kun blive et tab. Manden har ikke spillet fodbold siden sidste år. 0 kampform og en rund form i det hele taget. Det er det desperate valg som emmer af Lars Seiers-k PR. Flot han kan sælge trøjer, men han vinder ikke mesterskaber.

Bare fordi man ikke støtter en indkøbspolitik/ejerforhold kan man godt støtte holdet. Se på Bury FC.
Eller var det ikke AiKs supporter som til en træning havde bannere med fordi en af spillerne havde en voldtægtsdom over hovedet? Tror du s12 dukker op på Frederiksberg og gør noget aktivt? I think not.

Hvad der er galt med voldsdømte mennesker? Øøøh, at de er bevist voldelige og ikke hører til i en sport som børn er optagede af de også er rollemodeller for fremtidens fodboldspillere/medlemmer af samfundet.
Men han er opdraget sådan af nogle curlingforældre der var alt for stolte af ham. Ved skolehjem-samtaler skulle man også lige informeres om lille nicklas´ karriere og at man skulle være stolt over at blive undervist af hans forældre. :-)
Beklager manglende kommatering og syntaks .. gik lidt hurtigt
Jeg er som Fcm fan lykkelig for at det ikke var os der hentede Bendtner, som der ellers blev teaset lidt for tidligere på dagen.
Jeg kan ikke lade være med at tænke at Ståle panikkede da han så at B52 var på vej til Fcm, hahaha bare en tanke så slap af.
På ulvegraven var der flere i panik over udsigten til Bendtner. Så vil jeg hellere have Marcondes selvom det heller ikke er noget der for mig op at ringe.

Jeg har ellers tidligere været ret vild med Bendtner og mener han er den bedste angriber landsholdet har haft siden Ebbe. Men det er efterhånden mange år siden han var så god. Det sidste jeg så til ham i Rosenborg var ikke imponerende, doven og uinspirerende at se på og sidste sæson var vel nærmest en katastrofe for ham. Det bliver fedt med lidt mere lir i ligaen men jeg tvivler stærkt på han spiller i DK efter nytår.
Annonce