Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu hvor Danmark skulle blamere sig, (og Italien slet ikke var med igen) så er det alligevel rart at både Belgien og Tyskland også klokker gevaldigt i det. Især lækkert at man ikke længere skal trækkes med Thomas Müller.
Desværre er England videre men man kan altid håbe, at de får en klassisk Engelsk meltdown, jeg ville dog foretrække at de ryger ud på straffespark igen, bare fordi det ville være sjovt.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Scousen, Så skal der jo være en seriøs pause efter gruppespillet på en 3-4 dage så alle får lige vilkår og passende mulighed for restitution.
Det er selvfølgelig muligt men bliver næppe indført af kommercielle grunde.
From where you are now i dont think you can go wrong.
Mikesas

Hvis han ikke selv er homoseksuel hvad skal han så bruge den mulighed til?
Det du skriver giver ikke rigtigt mening.
mojamuda
Du er da en idiot ud over det sædvanlige. Kan jeg ikke møde dig et sted ?
Den er ude, altså i min forståelse. Det er kun fordi bolden er rund, den kan vurderes at have ved. Men der er åbenlyse grøn græs mellem bold og streg. Men ser man det ovenfra, vil der se ud som om der er kontakt fordi diameteren er stor. Men selve bolden er uden kontakt med stregen.

Der må gære en regel der dikterer at det er boldens fulde diameter man kigger på. Og det giver måske også mening når bolden ofte er i luften. Det er bare lige når den nu er ved jorden, så “støder” det en lidt at den kaldes inde, når der er græs mellem bold og streg.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
hvad er der galt med jer? jeg har intet imod homoseksuelle, altså I aner ikke om jeg selv er homo. synes stadigvæk det er fryd når man så agressivt blander politik ind i sport og kører smædekampange for fuld skrue imod værtsnationen. og når jeg siger homostater, så er det bare et faktum og ikke noget jeg finder på. Når ens folketing lyser i regnbue flag og deres flag flagrer ud foran folketinget, og når man ser al det indoktrinering der foregår på det punkt, blandt andet små børn der er drag quenns i morgenprogrammer. så er det en homostat. at I så tager det negativt er måske fordi I er homofobiske? ikke mig, jeg påpeger bare fakta. Udover det bliver jeg banned fordi jeg fryder mig:D altså, er det det ytringsfrihed I kæmper for? altså man må ikke kritisere noget, så bliver man udstødt og censureret. altså vaskeægte fascisme, men det er ikke noget jer indoktrinerede kan se, for I er jo indoktrineret og hjernevasket. Nu må I gerne banne mig igen, selvom jeg ikke rigtigt siger noget dårligt om nogen. Men man må ikke have anderledes mening i et land hvor man provoverer ´diversitet´ hahahaha. Shiiiit.
Vel så småt forventet. Tyskerne var heller ikke specielt gode i Nations League. Kun ringere England forhindrede nedrykning
@fight klub,. idioter her er dine forældre der bragte en retard som dig til verdenen.
Japan er den ULTIMATIVE troll.

Træneren stiller med flere reserver mod Costa Rica - fordi han har et princip om det - selv om de kunne spare kræfter i den sidste kamp, hvis de bare vandt mod Costa Rica.

Endo fortæller endda, at de var meget tilfredse med X ved halvleg mod Costa Rica. De gik ikke hårdr efter en sejr - men fucking bottler det til sidst.

...og så vinder de over Spanien i sidste kamp. Det er en vild historie.
Annonce