Auba75
Ret skal være ret, jeg ved ikke om der var nogen der decideret klappede i sine små hænder, og jeg er ærligt talt for doven til at gå hele vejen tilbage til da GFH købte Brøndby og se kommentarsporet, men jeg kan med hånden på hjertet, på min morfars grav osv osv garantere dig for, at der var nogen der så det som værende positivt, at man kunne få økonomisk stabilitet ind, og ikke blive ved med at sætte sin lid til, at JBA gad skyde mere i klubben.
Edit:
Nu gjorde jeg det sgu alligevel
https://bold.dk/fodbold/nyheder/gfh-melder-ud-har-accept-til-koeb-af-5000000001-af-broendby/På side 2 af kommentarsporet kan du se brugerxxxx skrive:
Fantastiske nyheder, endelig kan der blive sat et punktum i det salg.
Det bliver rigtig godt for Brøndby og for fodbold Danmark.
På side 4 skriver 7’eren:
At der nu kommer en stærk ejer ind er kun godt for vores evne til at konkurrere i toppen af dansk fodbold, så jeg forstår simpelthen ikke al den modstand.
Skal du partout også have dokumentation for at 1+1=2?