Snak

Mere indhold efter annoncen
Manden har ikke engang fået ti kampe, og nu vil folk fyre ham? Jøsses.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Birk eller ikke Birk... Som Morten Bruun siger "Brøndby tror de er bedre end de egentlig er".
"Det går godt nok hurtigt i fodbold. I første forårskamp var alle ude og udråbe ham som en ny stjernetræner"

Ahhh, det er useriøst både at kalde ham det OG afskrive ham allerede - men ligner nu det ikke han er Brøndby træner i 25/26 sæsonen. Dog har han til sommer med at vende det her rundt - og kan han ikke det, så er den "flerårig aftale" kun 6 måneder
Altså jeg er ikke BIF fan, men synes det virker vildt at snakke fyring allerede.

Men ledelsen har et problem i t man ikke havde en konkret plan i skuffen da Sørensen blev fyret. En storklub bør ikke handle i panik, som BIF gør lige nu.

De har pokalen i baghånden til at redde sæsonen, og så vil nedrykningsspil måske ikke være så skidt for at få lidt selvtillid og ro ind i den klub.

Men en 6 eller 8 plads og misset pokal så er der uro i klubben.
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Nu var vi så rigtig mange der var imod at forfremme en assistent ... Bare lige så vi kan blive enige om , at vi er mange der ikke så Birk som løsningen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Birk eller ikke Birk... tror det pt er ligegyldigt, truppen er middelmådig og værre er det med ledelsen af klubben der mangler kompetence til at føre Brøndby op i toppen af Dansk Fodbold og det endda i en tid hvor niveauet i hverken FCM eller FCK er specielt højt eller stabilt.


Et liv uden fodbold er ikke et liv! YNWA
Højt at flyve - dybt at falde.
Ja, men det vidste vi jo godt.
birk er ikke det rigtige valg. Bischof spiller af l… og hvorfor. Tjaaa birk vil lave ham om og bruge ham som angriber. Lige siden har Bischof været værdiløs
Selvfølgelig har der været bedre Brøndby hold gennem tiden, men jeg vil ikke mene at truppen, hvis vi tænker på de individuelle færdigheder, er middelmådigt relativt set til resten af ligaen. Der bør være potentiale til en top 3-4 placering.

Det er bare et hold som pt. ikke hænger taktisk sammen og som heller ikke evner at finde motivationen / sulten til at drive det frem på.

Set i bakspejlets klare lys, så virker det ikke som det bedste trænervalg - ønsket om at please fans (en ægte BIF’er fremfor fx en udlænding) har nok desværre vægtet for tungt.
Annonce