Snak

Mere indhold efter annoncen

Karakterer: Han aflyste den københavnske guldfest

man 19. maj 20:59

Det var på ingen måder prangende, men FC Midtjylland var så kyniske, da det gjaldt og tager fra Brøndby Stadion med en 2-1-sejr og holder liv i mesterskabsdrømmen til det sidste. Se Bolds karakterer herunder. 



Læs hele nyheden her
Sjovt dommeren er bosat i Midtjylland regionen 🫣
det er afgjort.... fck vinder med +2 og det samme med FCM. ingen spænding når vi rammer 2 halvleg
Tykgaard dømmer generelt en god kamp. Brøndby har kun dem selv at takke for at det ikke blev til en sejr.
Målmandsposten var især afgørende.
Tykgaard dømmer en elendig kamp. Kunne nemt have sendt Mbabu i bad og lægger kun 4 min. til. FCM trækker tiden ustraffet og der er scoret tre mål. 4 min.!!! Men ak ja, havde det været lagt 20 min. til så havde FCM nok alligevel scoret på et indkast som de havde trukket 10-15 meter
Den der karaktergivning er jo helt håbløs og nærmest komisk pinlig. Selv Thomas Thomasberg udtaler: vi var det næstbedste hold i dag…….ufatteligt at der kun gives karakterer ud fra et slutprodukt. Mange FCM-spillere underpræsterer stort i dag. En gigantisk karakter-OMMER….
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bold...stop dig selv. Brøndby med manglende kynisme. Buksa..sikke en kvalitet
Kunne være lidt sjovt med fck gummiben i næste runde 😁😁 men sker næppe. Den kører de sikkert hjem
Brøndby var bedst i dag. Igen. Kunne være fedt at Bold gav karakterer for en hel kamp.
De heldige vandt over de bedste, det er også charmen ved fodbold, det uforudsigelige ⚽️
Ja når Brøndby ikke kan få deres kontra mål, så har de det meget svært. De taber kampen fordi de ikke kommer foran først som de plejer mod FCM.
Ikast fs. Siden 78 WBA i hjertet (Cyril Regis & Laurie Cunningham var konger)
Annonce